11.3. 2017 | A-tým | Tomáš Bouda
Pokračuje boj o udržení, Baník přivítá Techniku Brno

Poslední domácí utkání sezony je tady. A zřejmě také nejdůležitější. Baník totiž v sobotu 11.3.2017 v rámci skupiny o udržení ve druhé lize hostí Techniku Brno. Zápas začíná v 17:30 hodin.

Historicky první vzájemné utkání mezi HC Baník Sokolov a HC Technika Brno a hned tak důležité… Po středeční výhře nad Vajgarem Jindřichův Hradec se v Sokolově představí mužstvo, které je pro Baník velkou neznámou. Brněnský tým hraje druhou ligu od sezony 2004/2005 se střídavými úspěchy. Nejvydařenější byly sezony 2005/2006 a 2007/2008, kdy klub vyhrál playoff a následně bojoval o postup do první ligy. V letošní sezoně se „Sovám“ ale vůbec nedařilo. Technika skončila na posledním, devátém místě se ztrátou dvaceti bodů na předposlední celek.

A Brnu nevyšel ani vstup do bojů o udržení ve druhé lize. V prvním zápase totiž Technika na vlastním ledě podlehla Jindřichovu Hradci 2:4. V dosavadním průběhu je tak Technika zatím bez bodu, avšak pouze s jedním odehraným zápasem.

Nejlépe se zatím daří Vajgaru, který má na svém kontě šest bodů, lepší vzájemný zápas se Sokolovem a jistotu, že v posledním zápase s Technikou mu stačí i porážka o dva góly.

To Baník je na tom o něco hůře. Aby se Západočeši udrželi ve druhé lize, musejí s Technikou ve vzájemných zápasech aspoň jednou zvítězit, avšak ani to nemusí stačit. Možností je několik, ale zisk tří bodů ze vzájemných zápasů a lepší vzájemné zápasy s Technikou minimálně o 2 góly by dával jistotu druhé hokejové ligy i pro příští ročník. To samé samozřejmě platí i pro zisk 4 a více bodů. Zachránit se dá i se dvěma získanými body ze vzájemných zápasů s Technikou, v tomto případě by ale Baník musel spoléhat na příznivý výsledek zápasu Vajgar – Technika v posledním kole skupiny. Stejně tak jako při dalších variantách, jako je zisk tří bodů ze dvou následujících zápasů a stejný poměr skóre ve vzájemných zápasech s Technikou, horší poměr gólů či dokonce v určitém případě i lepší vzájemné zápasy s Technikou o jeden gól.

To vše jsou však zatím jen spekulace. Před námi je duel, který bude klíčový a hodně napoví, ale zcela jistě ještě nerozhodne. Jedno je však jisté, bude nesmírně těžký.

Jak již bylo řečeno, Baník se s Technikou ještě nikdy na ledě nesetkal a tak trochu neznámou pro fanoušky budou i hráči Brna. Velké množství hokejistů sobotního soupeře prošlo mládežnickými kategoriemi Komety. Nejznámější postavou v dresu Techniky je Ondřej Švaňhal, zkušený hráč, jenž si připsal extraligové starty z Kometu či utkání v několika prvoligových týmech. Oporou je pak kapitán a nejproduktivnější hráč základní části Ondřej Stehlík, jenž má taktéž několik startů za extraligovou Kometu a prvoligový Havlíčkův Brod. Stálicí je zkušený útočník Karel Benýšek, jenž v Technice působí po celou dobu působení ve druhé lize nebo Ondřej Látal, jenž má také bohaté zkušenosti z první ligy. V obraně je pak nejzkušenějším hráčem Jan Habrovec, který se vrátil do Techniky právě před startem skupiny o udržení.

Baník ve středu nastoupil s několika změnami v sestavě, na ledě se již objevili Vojtěch Šik a Milan Davídek, kteří se velkou měrou podíleli na výhře. Sestava, která půjde do dnešního zápasu, bude chtít uspět, ale potřebuje k tomu i vás, fanoušky.

Baníkovci, přijďte kluky podpořit. Důležité utkání HC Baník Sokolov – HC Technika Brno se hraje v sobotu 11.03.2017 od 17:30 hodin.