Mynařík, Lečbych, Horešovský, Novotný, Klepetko, Krocker, Smola "C", Landa, Sluka, Čichovský, Neudekr, Bartoníček

Tvrzník M.

Mladší dorost podlehl Litoměřicím

V neděli 19.3.2017 sehrál mladší dorost utkání proti Litoměřícím.

V neděli 19.3.2017 odehrál mladší dorost, v netradiční sestavě, utkání se severočeskými Litoměřicemi. Ač dle výsledku to vypadá, že utkání bylo jednoznačné, nebylo tomu zcela tak. Litoměřičtí byli úspěšnější v koncovce, zatímco Baníku se procpat puk za záda hostujících brankářů povedlo jen dvakrát.

Soupeři jsme usnadnili práci individuálními chybami, kterých bylo v utkání nespočet a hráči Stadionu trestali. Hned první vhazování se nevydařilo a Litoměřice hned v úvodu jásaly po vstřelené brance. Nechvíli poté jásaly znova a už v začátku 4. minuty vedly 2:0. Na to však dokázal odpovědět Vítek Jiskra, který se nejlépe zorientoval před Slukou v bráně a snížil na 2:1. Do konce prvního dějství však hosté opět odskočili na výsledku a opět byl rozdíl ve skóre o dvě branky. Na konci první třetiny sudí vylučovali hostujícího Mynaříka. Do konce třetiny se nám přesilovku využít nepodařilo. A tak první třetina končí za stavu 1:3.

Do druhé třetiny jsme šli s výhodou jednoho hráče v poli. Avšak přesilová hra nebyla sehrána vůbec dobře, dělaly se chyby a soupeř trestal. Do konce přesilovky dokázal dokonce dvakrát překonat Matyáše Pitoňáka v domácí bráně a navýšil své vedení na 1:5. Do konce druhé třetiny jsme již puk ani v jedné svatyni neviděli, ač střel na bránu bylo vysláno až až. Josef Sluka v hostující bráně vytahoval zákrok za zákrokem, bohužel na konci třetiny byl zasažen do hlavy a do třetího dějství již zasáhnout nemohl. Do kabin se odcházelo za stavu 1:5.

Třetí třetinu jsme pro změnu začínali v oslabení my. Avšak soupeř se s ní popasoval lépe a již v čase 41:10 vedl 1:6. V čase 46:10 Vojtěch Horešovský skóroval a přidal sedmou trefu do domácí brány. Utkání se hrálo ve velmi napjaté atmosféře, kdy nejen hráči, ale i trenéři obou týmů se neztotožňovali s výroky hlavního sudího. Domácí kapitán Jan Karbulka si dokonce vysloužil 2+10 minut za nesportovní chování a zápas pro něj v čase 56:38 skončil. Zato pro Pepu Blechu zápas ještě zdaleka neskončil a v čase 58:11 ve vlastním oslabení překonal Filipa Kohouta a snížil vedení Litoměřic na 2:7. Asistenci u této branky si připsal Vít Jiskra. Touto kosmetickou úpravou skóre dnešní utkání Baníku s Litoměřicemi skončilo. Bohužel hráči mladšího dorostu nenavázali na vítězství z minulého týdne a body putují na sever.

Další utkání sehrají dorostenci venku, jakožto poslední venkovní utkání této sezóny, kdy ve čtvrtek 23.3.2017 zajíždíme na Pražskou Hvězdu. Úplně poslední nadstavbové utkání hraje Baník na domácím ledě v neděli 26.3.2017 od 15:00.