15.6. 2017 | A-tým | Tomáš Bouda
Vyjádření k nadcházející sezoně

Jak už jsme před časem informovali, vedení HC Baník Sokolov se podařilo i pro nadcházející sezonu zajistit účast ve třetí nejvyšší české soutěži. Stali jsme se tak opět jediným klubem, který bude Karlovarský kraj v této soutěži reprezentovat.

V minulém týdnu Český svaz ledního hokeje definitivně schválil přihlášku Baníku a také provedl zařazení týmů do skupin. HC Baník Sokolov je zařazen do skupiny Západ, kde se utká s tradičními rivaly, jakými jsou HC Vlci Jablonec, HC Řisuty, Kobra Praha, ale i s novými celky jako například HC Rodos Dvůr Králové nebo HC Letci Letňany. „Pro letošní sezónu z naší skupiny vypadl tým HC Klatovy. I tak si myslím, že v tomto ročníku přijede do Sokolova řada atraktivních soupeřů a jak sleduji skládání jejich týmů, budou to těžká utkání. Musíme se snažit postavit konkurence schopný tým i my“, říká s úsměvem Václav Dobřemysl, předseda klubu.

Vedení klubu se zejména soustředí na kvalitní obsazení pozice hlavního trenéra a rádo by současný kádr doplnilo o 5-8 kvalitních hráčů, kteří by měli pozitivní vztah ke klubu a nebyli přínosem pouze na ledě, ale i v kabině. „S vyhlédnutými kandidáty na pozici trenéra jednáme velmi intenzivně a v řádu dnů bychom rádi měli jasno a vše potvrzeno. Ohledně hráčů se nám již podařilo dohodnout s dvěma útočníky a dvěma obránci HC Klášterec, kteří byli pilířem kláštereckého týmu v minulém ročníku a nyní máme v hledáčku ještě několik zajímavých posil. Hodně při výběru preferujeme vztah ke klubu a lidské vlastnosti. Na druhou stranu potřebujeme hráče, kteří budou schopni rozhodovat utkání“ sděluje Karel Makovec, sekretář klubu.

Veškerá jednání se bude vedení klubu snažit uzavřít na přelomu června a července. „Do té doby potřebujeme dokončit i jednání s hlavními sponzory a partnery. I v této oblasti jednáme velmi intenzivně. Máme určité signály a přísliby, dokonce již i potvrzené některé partnery. Na tom stavíme při jednáních o zajištění hráčského kádru a zajištění podmínek pro celou sezonu. Snažíme se s partnery asponzory navázat dlouhodobější spolupráci, která umožní stabilizovat hráčský kádr tak, abychom do budoucna mohli třeba pomýšlet opět na boj o nejvyšší příčky.Aktuálním úkolem je nyní vše úspěšně dokončit, aby byl připravený rozpočet na sezonu finančně pokryt“, konstatuje Václav Dobřemysl.