28.6. 2017 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník posiluje, přichází trenér i hráči

Baník před novou sezonou posiluje svůj kádr. Jasno je také o novém trenérovi.

HC Baník Sokolov se domluvil na spolupráci s trenérem Michalem Jägerem. Spolupráce s bývalým trenérem Klášterce a Kadaně je domluvena na dvě sezony. Bývalý hráč Plzně, Chomutova, Kadaně či Klášterce se tak do Sokolova vrací po více než deseti letech. V dresu Baníku Michal Jäger působil v sezonách 2004/2005 – 2006/2007, ale také již v sezoně 1993/1994, kdy hrál Sokolov první ligu. A rozhodně zde Michal Jäger zanechal velmi dobrý dojem. Naposledy Michal Jäger obléknul dres Baníku v únoru 2016, kdy byl součástí týmu Petra Polesného při jeho exhibici. (Foto)

Profil Michala Jägera

Jak jsme již uvedli včera... Do týmu se po letech vrátí také obránce Miroslav Kuncl. Zkušený bek naposledy působil v Klášterci.V dresu Baníku odehrál Kuncl v letech 2011 – 2013 celkem 71 utkání a v sezoně 2012/2013 byl jedním z pilířů týmu, kterému se podařilo historicky poprvé přejít přes první kolo playoff. Ve své kariéře působil Míra mj. v Chomutově, Litvínově, kde si připsal i start v extralize, prvoligové Chrudimi, Mostě či v Děčíně. U sokolovských fanoušků je tento hráč velmi oblíben a zcela jistě do mužstva skvěle zapadne.Těšit se můžeme na zkušeného beka, který dokáže být produktivní, ale také se nebojí přitvrdit.

Profil Miroslava Kuncla

Dalším návratem do sestavy a taktéž tahákem pro diváky je Petr „Pes“ Přindiš. Sokolovský odchovanec naposledy působil v prvoligovém Ústí nad Labem, kde měl mimo jiné za úkol i chránit hvězdu WSM ligy Jaroslava Roubíka. V Sokolově tento i extraligou ostřílený brousek působil naposledy v sezoně 2014/2015, kdy si Baník zahrál baráž o první ligu a Petr v této sezoně prokázal nejen svoji tvrdost, ale také šikovné ruce. Ve své kariéře Přindiš oblékal dres extraligových Karlových Varů, prvoligového Berouna a Mostu. A po posledním působení v Sokolově si Petr zahrál i v Přerově a Slavii. Petr Přindiš při své hře myslí i na diváky, které baví svými kousky, tvrdými střety i netradičními oslavami gólů. Rozhodně se tak fanoušci mají na co těšit.

Profil Petra Přindiše

Naopak nováčkem v obraně Sokolova bude Patrik Zicho. Dvaadvacetiletý perspektivní a urostlý obránce posledních pět sezon odehrál v dresu Klášterce a v minulém ročníku si připsal osm kanadských bodů. Mj. dva góly vstřelil Patrik Baníku. V dresu Klášterce Patrik nastupoval v posledních pěti sezonách, předtím Zicho působil i v mládežnických týmech Kadaně a Chomutova.

Profil Patrika Zicha

Z Klášterce přichází také dvojice útočníků. Právě dnes třiadvacetiletý Ondřej Toušek (přejeme vše nejlepší) a pětadvacetiletý František Mála. Oba hráči patřili ke stabilním členům klášterecké sestavy a svedli s baníkovci nejeden nelítostný souboj. Toušek je odchovancem chomutovského hokeje a Mála původem ze Strakonic (hrál i za Vajgar Jindřichův Hradec). Oba hráči v Klášterci působili již delší dobu. Mála si pak připsal i starty v prvoligové Kadani.

Profil Ondřeje Touška

Profil Františka Mály

Baník vede i další jednání ohledně posílení svého kádru. Eminentní je zájem o útočníka Pavla Kuběnu, jenž za Baník nastupoval i v předešlých čtyřech sezonách. Poslední dva ročníky Pavel pouze zahájil a poté odešel do amerického Berlin River Drivers, kde byl velmi produktivní. O dalším vývoji Vás budeme informovat.

Vítáme v našem klubu trenéra, nové i staronové hráče a věříme, že se jim bude v Baníku dařit a také líbit.