31.7. 2017 | A-tým | Tomáš Bouda
A-tým vyjel na led

Baníkovci poprvé vyjeli na led. Pod taktovkou nového trenéra Michala Jägera absolvovalo první trénink 23 hráčů.

Pěkně zostra začali přípravu na ledě hokejisté Baníku. Trenér Michal Jäger své svěřence na prvním tréninku vůbec nešetřil a hráči Baníku hned na úvod dostali pořádně do těla. Již při prvním tréninku nový trenér ukázal, že si umí sjednat respekt a všichni hokejisté úvodní den odpracovali naplno.

Po ruce Michalovi Jägerovi byl Lukáš Mensator, bývalý skvělý extraligový brankář a reprezentant, který se v pondělí především věnoval brankářům a v Baníku by měl plnit i roli asistenta.

V brankovišti se v pondělí představila osvědčená dvojice Petr Hruška – David Fečo, které doplnil Dominik Šmídl.

Mezi obránci nechyběli např. Vojtěch Šik, Patrik Michálek, či Martin GombárDavid Prachař. Na ledě se objevili navrátilci Miroslav KunclPetr Přindiš. Trénoval také Dominik Hohl, mladý bek, jenž naposledy působil v juniorce Jihlavy, loni byl s Baníkem v přípravě, ale sezonu neabsolvoval kvůli zranění. Na led naskočil také Filip Šmejc, urostlý mladý obránce, jenž poslední dvě sezony působil v Klášterci. Dalším obráncem v přípravě je Dominik Beer z karlovarské juniorky, jenž nastupoval za Baník již loni. K dispozici nebyl Patrik Zicho z Klášterce, jenž by se měl připojit později.

V útoku pak Baník trénoval se stálicemi Petrem RačanskýmRomanem Kašparem, mladými hráči Tomášem Pfisterem, Michalem Susem, Jiřím Šneberkem Martinem Traplem. Poprvé se v tréninkovém dresu Baníku představil Ondřej Toušek, šikovný útočník z Klášterce. Ve stejném týmu pak hrál i Martin Strunz, další mladý útočník. Znovu na sokolovský led pak vyjel zkušený Pavel Kuběna, jenž působil v zámoří a také Filip Hauzr z karlovarské juniorky, jenž loni v Baníku již hrál. Naopak k týmu se nakonec nepřipojil František Mála. Chybět ale nemohl Ivan Říha, sokolovský univerzál.

Na zkoušce v prvoligové Třebíči je pak Michael Čejka. Další změny v kádru pak nejsou vyloučeny a o případných změnách Vás budeme informovat.

Sestava Baníku při úvodním tréninku: Hruška, Fečo, Šmídl – Michálek, Šik, Gombár, Hohl, Prachař, Kuncl, Přindiš, Šmejc, Beer – Říha, Kašpar, Račanský, Kuběna, Toušek, Pfister, Sus, Šneberk, Trapl, Strunz, Hauzr.

Trenéři: Jäger a Mensator