28.8. 2017 | A-tým | Zdeněk Plachý | Převzato: Sokolovský deník
Trenér Jäger po utkání s juniorkou K. Varů

Trenér Baníku Sokolov byl po porážce s juniorkou Energie pořádně rozladěný.

Třetí přípravný zápas sehráli ve středu na svém ledě hokejisté Baníku Sokolov. A se zlou se potázali. Před třemi stovkami svých příznivců podlehli juniorům karlovarské Energie 1:5. „Takovouhle parodii na hokej hrát nechceme a také nebudeme,“ nebral si po utkání servítky sokolovský kouč Michal Jäger.

Fanoušci Baníku, natěšení na první domácí duel nově se rodícího týmu „horníků“, přihlíželi od začátku převaze hostů. Junioři Energie se také brzy dostali do vedení V 5. minutě využil dvojnásobnou přesilovku Horký. „V kabině si řekneme, že budeme hrát disciplinovaný hokej bez faulů, a už ve třetí minutě hrajeme ve třech a dostaneme gól na 0:1,“ nechápal trenér Baníku.

Navíc po dalších 38 vteřinách přidal po překvapivém odrazu kotouče od zadního mantinelu druhý gól připravený Salnikov a stejný hráč upravil v 16. minutě na 0:3. „Náš špatný začátek určil ráz celého utkání. V první polovině zápasu jsme měli čtyři zbytečná vyloučení, nedostali jsme se do tempa, naopak jsme byli pod tlakem a soupeř trestal. S takovouhle nedisciplinovaností se hokej hrát nedá,“ hřímal pořádně naštvaný Jäger.

V nastaveném trendu se pokračovalo i na začátku druhé třetiny. 23. minuta Salnikov 0:4, a mladý sokolovský gólman Šmídl odjel na střídačku. „Hráči mu vůbec nepomohli,“ konstatoval trenér Baníku.

Poté se dočkali také domácí, když snížil Čejka. Energetici ale přispěchali s bleskovou odpovědí. Na konečných 1:5 uzavřel již ve 25. minutě Horký. „Jsem strašně zklamaný z toho, co jsme předvedli. Absolutní nedisciplinovanost. Navíc i od hráčů, od kterých bych čekal, že potáhnou mančaft. Místo produktivity oslabují tým zbytečnými vyloučeními. Pokud si to hráči neuvědomí, nemůžeme pomýšlet na to, že se dostaneme z nějakého bahna na vyšší příčky. To prostě nepůjde,“ zdůrazňuje Jäger.

Přitom v Sokolově vládne po dvou neúspěšných sezonách optimismus. Ten podepřela i úvodní výhra a hlavně výkon na ledě Klatov. „Spíše nám to uškodilo. Máme takové trošičku slovanské povahy, když se něco podaří, tak si všichni myslí, že je všechno v pořádku a všechno bude fungovat samo. Po utkání v Klatovech jsme byli někde v oblacích,“ říká kouč hornického celku.

Následný přípravný zápas sice sokolovští hokejisté prohráli v Děčíně 6:2, ale tomu Michal Jäger větší význam nepřikládá. „Dozvěděli jsme se o utkání až den předem, kdy Děčín zavolal, jestli nechceme přijet. Mužstvo nebylo dostatečně připravené, tomu odpovídal i obrázek na ledě,“ vysvětluje. O to větší teď panuje na Baníku rozladění