12.9. 2017 | Klub | HC Baník Sokolov
Prohlášení před startem soutěže

HC Baník Sokolov zahajuje ve středu další sezonu ve 2. lize

Středečním utkáním na pražské Kobře (začátek utkání v 18:00 hod.) vstoupí A-mužstvo sokolovského Baníku do dalšího ročníku třetí nejvyšší české hokejové soutěže. První domácí zápas se odehraje na sokolovském zimním stadionu v sobotu 16.9. od 17:30 proti HC Stadion Vrchlabí.

To, že vůbec v této soutěži nastoupíme k mistrovskému utkání, se dá, vzhledem k tomu v jaké jsme se v létě nacházeli situaci, považovat samo o sobě za úspěch. Muselo se vyřešit spoustu problémů a stálo to obrovské množství práce. Navíc všichni věříme, že odvedená práce se zúročí v tom, že Baník bude hrát v soutěži důstojnější roli“, říká předseda klubu Václav Dobřemysl.

Baník zapracoval na všech úrovní řízení. Od stabilizace finančního zázemí, vybudování kvalitního realizačního týmu, přes vytvoření konkurenceschopného týmu až po servisu pro diváky a partnery klubu. „ Uvědomujeme si, že všechno souvisí se vším, dobrý hokej se nedá hrát bez zázemí, bez podpory partnerů, bez kvalitních hráčů. A my dobrý hokej chceme hrát, chceme, aby to diváky a fanoušky bavilo. Tento rok, vnímáme jako odraz ode dna a jako rok, kdy vybudujeme základ pro dlouhodobě dobré fungování klubu“ sděluje dále Václav Dobřemysl.

Velmi důležité je finanční zázemí. Oslovili jsme a i nadále jednáme s velkým množstvím potenciálních partnerů. Řada z nich je i nových. Snažili jsme se uzavřít i dlouhodobější vztahy, abychom na nich mohli vybudovat delší perspektivu. Nešlo by to bez hlavních partnerů, kterými jsou Sokolovská uhelná právní nástupce, a.s., Město Sokolov, NEMOS GROUP, a.s. a další. Zásadní je i podpora všech drobných podnikatelů a menších subjektů, v rozpočtu je důležitá každá koruna“informuje Karel Makovec, jednatel klubu.

Stabilní finance se odráží ve schopnosti doplnit hráčský kádr a ve schopnosti poskládat funkční realizační tým. HC Baník Sokolov povede do sezony kvalitní trenér Michal Jäger s podporou Lukáše Mensatora v roli asistenta a trenéra brankářů klubu. „Jsme rádi, že se jednání povedla dotáhnout. Přesně takto jsme si vedení týmu plánovali. I do budoucna bychom rádi stavěli v klubu na kvalitních lidech, se vztahem k sokolovskému hokeji“ doplňuje k tomu Karel Makovec.

V hráčském kádru se povedlo doplnit obrané řady o Míru Kuncla z Klášterce a odchovance klubu Petra Přindiše, v útoku pak o Pavla Kuběnu a Martina Strunze. Na krátkodobé spolupráci jsme se pro začátek sezony dohodli i s Davidem Hruškou, přičemž obě strany nechávají prostor k jednání o tom, zda by spolupráce nepokračovala znovu v konci sezony. „Tato jednání povedeme někdy listopadu, dle Davidovo situace a dle vývoje sezony a výsledcích A týmu. Chtěli jsme vybudovat nejprve vlastní kvalitní tým. Teprve poté jsme se obrátili na potenciální partnery a začali jednat o možnosti doplnění a dalšího posílení. Těší nás, že jsme v HC Energie Karlovy Vary našli partnera pro tento záměr a dohodli jsme spolupráci pro nadcházející sezonu. I tato spolupráce stojí nějaké finance, ale je to nejlogičtější a nejefektivnější cesta k dalšímu doplnění kádru, ze které těží v důsledku oba kluby, hráči a v první řadě hlavně fanoušci. Na začátku sezony se tak formou střídavých startů v dresu Baníku budou objevovat hráči širšího kádru A mužstva Energie. “ uvádí Václav Dobřemysl.

Všichni jsme byli z minulé sezony zklamaní. Zvažovali jsme dokonce, zda má smysl pokračovat. Ve všech těchto úvahách hrálo nejpodstatnější roli to, že hokej v Sokolově má obrovskou tradici a obrovskou podporu. Proto jsme si řekli, že připravíme koncept fungování týmu na úrovni, která bude diváky opět bavit, a zkusíme to. Jsme rádi, že řadu partnerů záměr oslovil a pomohli nám. Věříme, že spolupráce bude dlouhodobá a snad se přidají i další. Hlavně doufáme, že hokej v předvedené úrovni bude pro fanoušky atraktivní a zajímavý a vrátí se na zimní stadion“, zdůrazňuje předseda klubu. Primárním motivem by měla být samozřejmě předváděná hra. Pro diváky jsme připravili kromě toho, ale také další drobná vylepšení. Nově bude při každém domácím zápase vydán bulletin, ve kterém kromě soupisek budou moci nalézt diváci i nejnovější aktuality z dění v klubu. Dále pak během sezony plánujeme doplnění marketingových aktivit a obnovení fanshopu.

Cílem pro nadcházející sezonu je především hrát atraktivní útočný hokej, který diváky bude bavit a přiláká je do hlediště. Za hráče mohu slíbit, že nevypustí nic a budou za Sokolov bojovat. Po sportovní stránce je jednoznačným cílem účast v play off a i v něm pak budeme chtít dále uspět“, dodává ke všemu Michal Jäger, trenér mužstva.

Vstupné na jednotlivé zápasy činí 50,-Kč, v prodeji jsou stále i sezonní permanentky na pokladně při domácích zápasech nebo v kanceláři ekonomky klubu paní Veinholdové.