Tipan, Neudeker, Cornová, Poulíček, Švalich, Chňapko, Hruška, Vaněk, Horešovský, Matuška, Herák, Fábry

Václav Rubeš

Jiří Parkmann, Miroslav Diblík

O výhře staršího dorostu rozhodly nájezdy

Starší dorost zahájil letošní ligový ročník prvním kolem v Litoměřicích s tradičně nepříjemným soupeřem, domácím HC Stadion.

Od začátku měli hráči Baníku střeleckou převahu, za celé utkání přestříleli soupeře v poměru 24:41. Žádný z týmů ale během první části hry nedokázal prostřelit brankáře, hosté k tomu měli navíc třikrát příležitost při přesilových hrách 5 na 4. První třetina tak skončila bez branek.

Ve druhé třetině se ale proti pravidlům provinili hosté v krátkém sledu dvakrát za sebou. Domácí tak dostali příležitost více než minutu a čtyřicet sekund hrát v pěti proti třem. Baník se dobře bránil, na konci oslabení ale přišla chyba při vyhození kotouče z vlastní třetiny. Ten zachytil útočník Fábry a domácí vedli 1:0.

Za tohoto stavu začala i poslední třetina. Baník stupňoval tlak, ale přišla jeho druhá chyba. Špatná rozehrávka na útočné modré znamenala ztrátu kotouče, do brejku ujeli Neudeker a Chňapko, který zvýšil na 2:0. Baník se nepoložil a když na trestnou lavici usedl další domácí hráč, rozehráli hosté úspěšnou kombinaci v útočném pásmu. Od modré vystřelil obránce Dan Kellner, jeho střelu těsně před gólmanem tečoval Martin Doubek a deset minut před koncem byl stav 1:2. O tři minuty později ve vlastní třetině založili akci Martin Doubek s Janem Karbulkou, kotouče se ujal Tomáš Zdeněk a po sólu v útočném pásmu blafákem srovnal na 2:2. Baník měl ještě další příležitosti, jednou naopak zazvonila tyčka za Janem Mrázem, ale stav se do šedesáté minuty již nezměnil.

Rozhodovaly tedy nájezdy, Baník začínal. Jako první zahajoval dnes již jednou úspěšný Tomáš Zdeněk a šikovnou kličkou do forhendu překonal gólmana. Domácího střelce vychytal Jan Mráz, po první sérii byl stav 0:1. Ke druhému nájezdu za Baník se rozjel Dan Kellner, trefil místo mezi betony brankáře a rovněž proměnil. Domácí znovu narazili na soustředěného Jana Mráze a tak Baník vedl 0:2. V dalších dvou sériích již neuspěl nikdo ze střelců a hosté si tak odvážejí dva důležité a cenné body za vítězství na nájezdy.