22.9. 2017 | A-tým | Tomáš Bouda
Do Sokolova přijede vedoucí Děčín

Souboj dvou klubů založených ve stejném roce a zároveň utkání dvou týmů působících v naší skupině druhé ligy vůbec nejdéle. To bude sobotní duel mezi HC Baník Sokolov a HC Děčín. Obě stálice druhé ligy se pravidelně utkávají od sezony 1997/1998, kdy Baník naskočil do třetí nejvyšší soutěže po sestupu z první ligy. Z tohohle pohledu tak obě mužstva „slaví výročí“ dvacetiletých soubojů.

Utkání je prestižní i pro fanoušky obou týmů. A to především od sezony 2012/2013, kdy Baník konečně zlomil prokletí prvních kol play-off a to právě postupem před děčínský celek. Celá série tehdy byla velmi vypjatá a to jak na ledě, tak v hledišti.

V současné době patří Děčínu první místo, když svěřenci Jaromíra Carvana ve všech třech zápasech letošní sezony dokázali zvítězit. Severočeši tak trůní na první příčce se ziskem devíti bodů a výborným skóre 19:6. A to by měla být pro Baník výzva. V Sokolově totiž často končily úspěšné série vedoucích týmů a to již v dobách první ligy. Pamětníci zcela jistě nemůžou zapomenout na skvělý zápas se Vsetínem, kdy skončila neporazitelnost pozdějšího mistra republiky. A takových příkladů by se našlo více.

Ale zpátky do současnosti. Děčín má ve svém středu také sokolovskou stopu. Jak již bylo řečeno, tým vede Jaromír Carvan, bývalý trenér a manažer sokolovských hokejistů. V obraně pak mají děčínští Medvědi na soupisce Radomíra Vaňka, obránce, jenž v sezoně 2014/2015 působil v juniorce Baníku. Naopak Miroslav Kuncl, současný obránce Baníku v Děčíně působil v sezoně 2009/2010.

Kádr má Děčín velmi kvalitní. Velkou osobností je nestárnoucí útočník Jaroslav Hašek, bývalý hráč Chomutova, Litoměřic či Karlových Varů, který sváděl bitvy například ještě proti sokolovské elitní lajně Čejka-Veverka-Polesný. V sobotu tak Hašek potká na ledě syna prvního jmenovaného. Další výraznou osobností je Michal Oliverius, jenž si zahrál extraligu za Litvínov či Karlovy Vary. Jmenovat můžeme i dalšího útočníka Daniela Volrába, jenž byl i draftován Dallasem Stars. A góly se očekávají i od posily Martina Baránka. V obraně jsou stálicemi např. Jan Kaltenböck, Jan Molnár či Ondřej Hříbal.Jsou tu však i mladí beci se zkušenostmi z první ligy, ať již zmiňovaný Radomír Vaněk nebo Dominik Málek či Jaromír Chmel. I v brankovišti má Děčín kvalitu. Vedle Lukáše Lavingera a Marka Štichy, kteří jsou v Děčíně již delší dobu, působí i Jan Dlouhý, jenž v uplynulých třech sezonách vystřídal osm klubů (mj. prvoligový Havlíčkův Brod či Kadaň).

V loňské sezoně Baník se Děčínem uhrál jen dva body za výhru 3:2 v prodloužení. Další tři utkání Baník prohrál a dokonce nevstřelil ani gól, dva zápasy pak skončili tenisovým kanárem 6:0. A tenisovým výsledkem 6:2 pro Severočechy skončil i srpnový přípravný duel v Děčíně. Baník má tak svému soupeři co vracet…

Baníkovci v minulém zápase přivezli tři body z Trutnova. Týmu chyběl nemocný David Hruška a zranění Ivan Říha s Matějem Zadražilem, ale v dresu Baníku se objevili nové tváře. Těmi byli obránce a odchovanec Ondřej Šafář, který již má na svém kontě extraligové starty. O poznání více zkušeností s nejvyšší soutěží pak má pak Tomáš Harkabus z karlovarské Energie, který také debutoval za Baník. První zápas pak odehrál i Václav Rezek z Karlových Varů, který loni nastupoval za juniorku Jihlavy, ale má na svém kontě i start v nejvyšší slovenské soutěži. Na hostování pak bude v Baníku působit Tomáš Rubeš, jenž poslední dvě sezony strávil v zámoří v týmu Oklahoma City Jr. Blazers.

Sobotní duel tedy zcela jistě slibuje velmi zajímavou podívanou, na kterou jste všichni srdečně zváni. Přijďte Baník podpořit a pomoct mu porazit lídra tabulky.

Utkání HC Baník Sokolov – HC Děčín se hraje v sobotu 23.9.2017 od 17:30 hodin na sokolovském zimním stadionu.

Partnerem utkání je restaurace Na Slovance. Děkujeme!