29.9. 2017 | A-tým | Tomáš Bouda
V sobotu přijede do Sokolova Bílina

Baník má před sebou třetí domácí zápas. Na západ Čech tentokrát zavítají Draci z Bíliny. A sokolovští hokejisté budou mít jediný cíl – konečně zabodovat doma a potvrdit tak bodový zisk z ledu Řisut.

Bílina je již tradičním soupeřem sokolovských hokejistů. Tým bývalého trenéra Baníku Miroslava Kanise skončil v minulém ročníku na předposledním místě tabulky, když za sebou nechal Baník o 11 bodů.V letošním ročníku pak Drakům patří zatím osmá příčka se ziskem tří bodů. Jenže Bílina má odehrány pouze tři zápasy.

V sestavě Bíliny najdeme několik jmen, které mají co dočinění se sokolovským hokejem. Útočník Milan Böhm v sezoně 2011/2012 nastoupil za Baník v přípravných zápasech. Před letošní sezonou pak měl Baník zájem o produktivního útočníka Lukáše Hrdličku z Klášterce. Obránce Patrik Zicho a útočník František Mála se pak dokonce objevili v přípravě s Baníkem na letošní sezonu, nakonec ale zakotvili v Bílině. Draci pak ve svém středu mají známá druholigová jména, například Miroslava Poláka, Lukáše Jirkovského nebo Vladimíra Kýhose.

Baníku je v současné době na čtvrtém místě tabulky a je vůbec nejúspěšnějším týmem na venkovních kluzištích. Jenže na domácím ledě je Sokolov na nule a to chce v sobotu změnit. Poprvé by se domácím divákům měl představit člen klubu ligových kanonýrů David Hruška. Klubové produktivitě zatím vládne Pavel Kuběna, jenž se podílel na osmi z jednadvaceti vstřelených gólů Baníku. Nejlepším střelcem je pak s pěti zásahy Martin Osmík, jenž by v sobotu také neměl chybět.

Předpokládaná sestava Baníku pro sobotní utkání:

40 Hruška P., 30 Fečo – 69 Přindiš, 22 Kuncl, 90 Šik, 96 Hohl, 55 Rulík, 4 Šafář, 25 Gombár – 11 Kuběna, 44 Hruška D., 89 Rohan, 15 Čejka, 60 Osmík, 23 Rubeš, 6 Kašpar, 7 Račanský, 24 Trapl, 98 Pfister, 12 Rezek, 14 Strunz, 33 Sus.