HC Dvůr Králové nad Labem
VVPVP
Rozhodčí: Markovský – Novotný, Šimčik, tresty: 10:7
Vyloučení - 2 min.: 6:7, 10 min. (OT): 4:0, do konce utkání (OK): 2:0
Mimořádné tresty: Petira (DK) do konce utk. Nesp. (2x 10 min.), Hamerský (DK) do konce utk. Nesp. (2x 10 min.)
Střely: 29:41, počet diváků: 520
  • 11:13 Rulík (Trapl )
  • 13:42 Rulík
  • 27:38 Rulík (Šafář)
  • 56:17 Valášek (Petira)
Trutnov - Kobra Praha 4:2
Děčín - Jablonec 3:4
Řisuty - Most 5:7
Bílina - Letňany 7:3
Soupiska HC Dvůr Králové nad Labem

Čáp (Veselý)

Vitebský, Klust, Hamerský, Janeba, Petira, Faltys, Junek

Filip, Hrazdíra, Kmošek, Pozdnyakov, Sedláček, Lelka, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ďurač, Ježek, Valášek

Trenér:

Ivan Houda

Trenéři:

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Z ledu nováčka s plným počtem bodů

Na dlouhou cestu se vydali sokolovští hokejisté v 7.kole druhé ligy. Ve Dvoře Králové se utkali s místním celkem HC Rodos Dvůr Králové, který je nováčkem soutěže. Po čtyř a půlhodinové cestě byli v sice v úvodu utkání pod tlakem domácího týmu, zbytek utkání ale už jasně ovládli a zaslouženě vyhráli 1:3 po třetinách 0:2, 0:1 a 1:0.

Domácí podle očekávání na svého soupeře vletěli a snažili se o rychlý první gól. Obrovskou šanci k tomu měli v rozmezí 6. a 7. minuty, kdy měli skoro jeden a půlminutovou přesilovku 5 na 3. Baníkovci se však poměrně v klidu ubránili a od asi desáté minuty začali přebírat otěže utkání. V čase 11:13 si vyjel na útočnou zteč obránce hostů Adam Rulík a po několika střeleckých pokusech a asistenci Trapla se mu podařilo dotlačit puk do soupeřovy branky – 0:1. Sokolovští v těchto fázích hodně dotírali na Čápovu svatyni a ten musel předvést několik skvělých zákroků. Na konci 14.minuty vyrazil mladý sokolovský obránce Adam Rulík do útoku podruhé, tentokrát z pravé strany. Šikovně obešel domácí obránce, natlačil se před branku a ukázkovým blafákem do bekhendu poslal své mužstvo do dvoubrankového vedení – 0:2. Domácí mužstvo se velmi snaživě tlačilo do útočných akcí, přes dobře organizovanou obranu hostů však k Fečovi dorazilo minimum kotoučů. Do šaten odcházeli tedy spokojenější hostující hráči.

Druhá třetina víceméně kopírovala závěr prvního dějství. Hosté byli aktivnější a domácí gólman měl dost práce držet dosavadní skóre utkání. Ve 28.minutě se prosadil opět Adam Rulík a završil tak svůj hattrick, když po asistenci Šafáře nechytatelnou bombou zápěstím z mezikruží nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 0:3. Sokolovští i nadále zásobovali domácí branku útočnými výpady, největší možnost měl David Hruška, ale střela mu nesedla dle představ. A tak se hosté už do přestávky střelecky neprosadili. Na Davida Feča šlo ve druhé dvacetiminutovce pouze šest střel.

Třetí periodu začali domácí aktivněji a krátce po sobě dostali možnost přesilové hry. Ale ani tyto herní situace nezvládli k vstřelení první branky a sokolovští pevně výsledek utkání drželi ve své moci. V závěru utkání se snížil počet střeleckých pokusů hostů, naopak domácím se zvýšil počet trestných minut, když někteří hráči vývoj utkání nezvládli. V 57.minutě se domácí skvělé publikum nakonec gólu svého mužstva dočkalo. V předbrankovém prostoru před Fečem se nejlépe zorientoval Milan Valášek a z otočky bekhendem střelil první branku svého týmu – 1:3. Ke čtyřem 10ti minutovým respektive dvěma trestům do konce utkání tak domácí alespoň částečně zkorigovali výsledek utkání.

Baníkovce trápí koncovka, možná v tomto utkání mohli vstřelit více branek, důležité jsou však body, navíc zasloužené po výborném kolektivním výkonu.

V sobotním kole 2.ligy má Baník volno, představí se až ve středu 11.10., když od 18.00 hodin bude hostit tým HC Letci Letňany.