9.10. 2017 | A-tým | Zdeněk Plachý | Převzato: Sokolovský deník
Hattrick obránce Adama Rulíka

Tři góly obránce v jednom utkání na Baníku nikdo nepamatuje. Ve středu mezi mantinely Dvora Králové téhle mety dosáhl Adam Rulík. Dvacetiletý bek navíc zaznamenal nejen čistý hattrick, ale byl také jediným střelcem sokolovského mužstva.

Hornický celek tak vyhrál i čtvrtý duel venku. „Měl jsem velkou radost. Byl to super pocit, protože chápu, že jako obránci se mi tohle nepovede každý den,“ prozradil.

Co říkal na střeleckou potenci svého syna trenér extraligového Litvínova Radim Rulík? „Táta nejdřív nevěřil vlastním očím, potom mi gratuloval a samozřejmě měl taky radost,“ říká Rulík junior.

Hattricku dosáhl obránce druholigového Sokolova ve 28. minutě utkání, kdy posunul skóre na 0:3. „Útok se snažím podporovat, ale většinou tam být nemám. Ve Dvoře Králové to bylo trochu jiné, povedly se mi individuální akce,“ líčí.

Po vítězném zápase třímal v ruce nejen puk, s nímž hattrick zkompletoval, ale také černo-žlutý volant. „Volant máme v kabině a předává se po vyhraném zápase nejlepšímu hráči, kterého vždy určuje poslední držitel,“ vysvětluje.

Tři góly budou také beka Baníku něco stát. „Nějakou, v uvozovkách, pokutu v šatně určitě dostanu, to ještě musím vyřešit s pokladníkem,“ usmívá se.

K hokeji Adama Rulíka přivedli rodiče, brusle poprvé obul ve třech letech. Celou kariéru je hráčem mateřské Energie Karlovy Vary, když skončila sezona v juniorské MHL, odskočil si před dvěma lety zahrát za áčko Klášterce druhou ligu, později i první ligu za Most. Do hornického Sokolova, co se týče áčka, je zapůjčován již třetí sezonu. Zatím odehrál v černo-žlutém dresu všech sedm zápasů nově rozehrané sezony. „Na Baníku se mi líbí, je tady dobrá parta,“ hlásí.

Hlavní letošní cíl zatím spojuje přece jen s domovským klubem, v jehož A-týmu dostal příležitost v šesti z osmi přípravných duelů. „Chceme postoupit s Energií zpátky do extraligy,“ přeje si.

A hokejové debaty Rulík junior versus Rulík senior? „O hokeji se bavíme tak, řekl bych, normálně. V sezóně máme každý starosti ve svých týmech, ale samozřejmě si můžu vždycky přijít pro radu,“ říká na závěr.