Bartůněk, Bárta, Chlouba, Bláha, Kanický, Vlk, Sommer, Hájek, Konášek

Miroslav Novák

Starší dorost poprvé nebodoval

V dalším utkání letošní ligy hostil starší dorost tým SK Kadaň.

Úvod patřil spíše domácím hokejistům, byli aktivnější hlavně střelecky. Soupeř však tlaku odolal a začal se dostávat do protiútoků. Ve dvanácté minutě po důrazném napadání v útočném pásmu získal kotouč kadaňský útočník Novák, po jeho přihrávce se před brankou prosadil Bláha a hosté vedli 1:0. O necelé čtyři minuty později byl za hákování vyloučen hostující Sommer. Když už se jeho trest blížil ke konci, sehrála domácí první pětka přesilovkovou kombinaci po ose Doubek - Kellner - Nídl a poslední jmenovaný srovnal stav na 1:1.

Utkání rozhodla druhá třetina. V té byla Kadaň jasně lepší v počtu střel a svoji převahu vyjádřila i brankově. Baník sice vedl gólem Jana Petrova 2:1 ale nejdříve za Kadaň srovnal na 2:2 Chlouba a krátce na to při situaci čtyř proti čtyřem poslal svůj tým do vedení hostující Hájek. Kadaň měla další možnost navýšit náskok při početních výhodách o nejdříve jednoho a a potom i o dva hráče, ale domácí obrana byla spolehlivá. V závěrečné třetině se bojovalo o každý kotouč, domácím se však už branku vstřelit nepodařilo. Za zmínku stojí příležitost Josefa Hadáčka, který vybruslil zpoza soupeřovy brány, jenže střelou z úhlu jen zazvonil na ttyč za zády kadaňského brankáře Šebka. V posledních osmdesáti sekundách ještě domácí sehráli power play, ale stav se již nezměnil. Výsledek 2:3 tedy znamenal pro hráče staršího dorostu první utkání v letošní soutěži bez bodového zisku, přesto zůstává Baník v tabulce na druhé příčce.