26.11. 2017 | A-tým | Tomáš Bouda
Trenér Jäger hodnotí zápas s Mostem

Ve 21. kole porazil Baník svého soupeře HC Most vysoko 7:2, když ve druhé třetině sokolovští hokejisté dokázali otočit nepříznivý stav a v posledním dějství pak své vedení zvýraznili.

Po utkání tak mohl být trenér Michal Jäger spokojen, ale jak sám kouč přiznal, v celém průběhu utkání tomu tak nebylo.

„V první třetině jsme byli takoví vlažnější, tam se mi náš výkon úplně nelíbil. Trošku jsme udělali bouřku v kabině a od té druhé třetiny si myslím, že jsme byli jednoznačně lepším týmem a utkání jsme vyhráli zaslouženě. Vyprodukovali jsme přes šedesát střel a už ten předchozí zápas doma s Letňany byl také v naší režii. Ale to nám to tam nepadlo. Dneska jsme měli v té třetí třetině trochu štěstí. Pátý gól byl takový šťastný, po buly. Ale myslím si, že jsme byli tak 95 % zápasu lepším týmem a tři body zůstaly doma zaslouženě.“

Hosté k utkání přijeli pouze se třinácti hráči do pole. Problémy se sestavou ale měli i domácí, když šest ofenzivních opor nastoupilo v prvoligových zápasech. Když se k tomu přidala ještě nemoc některých hráčů, Baník měl problémy se složením ofenzivních řad. V útoku tak nastoupili i Adam Rulík a Patrik Michálek. K této situaci se trenér Michal Jäger také vyjádřil: „Byli jsme k tomu donuceni okolnostmi, protože hráči jsou buď ve Varech, anebo jsou na hostování ve WSM lize. A ti hráči, kteří nám tady zůstali, tak bohužel omarodili. Taková situace se mi jako trenérovi dlouho nestala. Nicméně to kluci zvládli naprosto s přehledem. Adam Rulík si vyprodukoval několik šancí. Patrik Michálek se na led tolik nedostal, ale to co tam předvedl, bylo v rámci jeho možností a bylo to výborný. Takže s oběma jsem spokojen, své si splnili. Se všema jsem byl dnes nadmíru spokojen,“ uzavřel rozhovor kouč Baníku.