29.11. 2017 | A-tým | Tomáš Bouda
Michal Jäger: Spokojenost s útočnou fází

V předehrávce 28. kola nebyla o góly nouze. Diváci si přišli na své, Baník si přispal tři body a celkem padlo 13 branek.

Fanouškům se takové zápasy líbí. O poznání více starostí však v takových zápasech mají trenéři. A nejinak tomu bylo ve středu u Michala Jägera. Sokolovský trenér byl spokojen s ofenzivní částí, s defenzivní činností však již nadšení nesdílel.

„Diváci viděli třináct gólů, zápas se jim asi musel líbit. Samozřejmě my trenéři jsme byli z té obranné fáze špatní. Celé pondělí, úterý jsme se připravovali na útok Mála, Hrdlička, Kýhos, kteří tady odvedli obrovský kus práce a ukázali svoji kvalitu. Nicméně naši útočníci dali o tři góly víc a myslím si, že jsme byli zase o krůček lepší než soupeř. Byli jsme agresivnější, tlačili jsme se víc do brány, dali jsme góly po dorážkách a po takových akcích, kdy v dnešní době góly padají. Takže jsem spokojený s útočnou fází. S obranou ne zcela, protože jsme soupeři na dva góly vyloženě nahráli,“ hodnotí zápas Michal Jäger.

Nyní čekají na Baník velmi silní soupeři. Začínáme v Jablonci, na který ztrácíme dva body. „Chyb jako v dnešním zápase se musíme vyvarovat a musíme se připravit na Jablonec. Hrajeme venku, bude to těžké utkání, prakticky o první místo. Uděláme ale maximum, co v nás je,“slibuje sokolovský lodivod.

„Bodů, které jsme dnes urvali, si nesmírně vážíme a ceníme, i protože jsme opět hráli s dvěma obránci v útoku. Takže z tohoto pohledu si myslím, že jsme odvedli výborný výkon,“ uzavírá hodnocení trenér Baníku.