Abraham, Chleborád, Matějček, Jirků "A", Pojkar, Tržický, Erban

Procházka, Filip "C", Šťastný, Miškovský, Urban, Pšurný, Oppelt, Šimoníček, Bláha "A", Kerekanič

Radoslav Svoboda.

Po bitvě s Vrchlabím bere Baník tři body

Velmi kvalitní utkání bylo i k vidění v sobotu na sokolovském zimním stadionu. Velkou měrou se o to zasloužil i soupeř z Vrchlabí. Dramatický zápas nakonec skončil vítězstvím Baníku 3:2.

Baníku v zápase chyběl Petr Přindiš, jenž si odpykával disciplinární trest. Do sestavy se pak vrátil Tomáš Rohan a letošní debut si připsal Petr Vodička z karlovarské juniorky.

Před utkáním se gratulovalo Vladimírovi Palaščákovi, jenž oslavil šedesátiny. A sokolovské legendě udělali radost domácí hráči hned v první minutě. Martin Strunz vyhrál buly pro sebe, posunul puk na Martina Trapla a ten se nemýlil – 1:0. Baníku byl v úvodu plný led. Hosté byli po daleké cestě zřejmě ještě v autobuse a Baník na ledě dominoval. Po faulu Miškovského hrál Sokolov první přesilovou hru, David Hruška si vyměnil puk s Davídkem, sokolovský střelec dostal puk mezi kruhy a střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Pak se ke slovu ale dostali i hosté, Bláha málem přepůlil tyč a nebezpečný byl i následný pokus o dorážku. Dál ale měl velkou převahu Baník, který si vypracoval i další šance, třetí gól však nepřidal. Poté byli v rychlém sledu vyloučeni Trapl s Davídkem a Vrchlabí se tak naskytla možnost dlouhé přesilové hry 5 na 3. Baník sice dvojnásobné oslabení na hraně obětavosti ubránil, ale hosté se touto přesilovkou dostali do hry. Nicméně do konce první třetiny se stav již neměnil.

Na začátku druhé třetiny hrál Baník znovu ve dvojnásobném oslabení, ale opět se skvěle ubránil, když hráči blokovali střely a co prošlo, pochytal Hruška. Vrchlabí však v úvodu druhého dějství mělo i díky této přesilovce převahu. Postupem času se ale do hry znovu dostával Baníku a vypracoval si také šance. Výborné zákroky si však připsal i Martin Abrahám. Ve 32. minutě už ale brankář Vrchlabí zakročit nestačil. Po chybě hostí v obranné třetině se puk dostal k Tomášovi Rohanovi a ten byl úspěšný – 3:0.

Ve druhé třetině se ale prosadili i hosté. Domácí reklamovali hru v šesti i ofsajd, následná střela Daniela Miškovského změnila směr a do protipohybu Hrušky se zastavila až v síti – 3:1. Stejným stavem skončila i druhá třetina.

Úvod třetí třetiny patřil hostům a domácí trenér Jäger si hned ve třetí minutě vybral oddechový čas. Nadále však více ze hry měli hosté. Až ve 47. minutě ujel Kašpar, byl faulován Jirků a hlavnímu rozhodčímu nezbývalo nic jiného než pískat trestné střílení. V něm však domácí bojovník neuspěl.

A hosté odpověděli. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Tomáš Šťastný a Baník již vedl jen o gól – 3:2. To nalilo hostům ještě více krev do žil a Vrchlabí se snažilo o vyrovnání. Do brejkových situací se ale dostávali domácí. Do úniku se Hruška a nebyl daleko od gólu, úspěšněji ze souboje nakonec vyšel nakonec Abrahám.

Na začátku 55. minuty vrchlabský hráč likvidačním zákrokem fauloval Tomáše Rohana, jenže k překvapení všech se rozhodčí vylučovat nechystal. Trestat se tak rozhodli domácí hráči, kteří se na viníka vrhli, a začala pořádná mela. Rozhodčí nakonec vše vyřešil šalamounsky a poslal na obou stranách dva hráče na 2+2 minuty. Vzápětí měl Baník další šanci, ale trefil pouze brankovou konstrukci.

To už domácí publikum své hráče mohutně povzbuzovalo a v 59. minutě vybuchlo nadšením. Šikovu střelu tečoval Trapl úspěšně do brány a zdálo se, že je hotovo. Jenže zatímco se domácí radovali, rozhodčí se po dlouhé době rozhodl gól neuznat pro hraní vysokou holí. Drama tak pokračovalo.

Hosté se ještě odhodlali ke hře bez brankáře. Možnost střely do prázdné brány měl Strunz, ale nakonec byl o puk připraven. Vrchlabí tak do poslední chvíle živilo naději na bodový zisk. Když ale Petr Hruška pár vteřin před koncem vykopnul poslední střelu a následně domácí hráči udrželi puk u mantinelu, mohla propuknout tříbodová radost. Baník vedení 3:2 udržel a po bojovném výkonu (avšak z obou stran) si přispal tři body do tabulky.

Další utkání hraje Baník ve středu 13.12. v Trutnově. Doma se sokolovští hráči představí v sobotu 16.12., kdy od 17:30 hodin budeme hostit rivala z Děčína. Bude se jednat o poslední domácí mistrovský zápas. Pak ale Baník ještě jedno domácí utkání čeká. V sobotu 30.12. totiž sehraje Baník na sokolovském zimním stadionu charitativní zápas v rámci utkání o pohár hejtmanky Karlovarského kraje s prvoligovými Karlovy Vary. Utkání je plánováno na 16:00 hodin a brzy budou zveřejněny podrobnosti k tomuto zápasu.