10.12. 2017 | A-tým | Tomáš Bouda
Michal Jäger: Fungovalo nám blokování střel

Uřícený byl jako kdyby utkání hrál sám. Trenér Michal Jäger zápasy prožívá a nejinak tomu bylo v duelu s Vrchlabím. Domácí kouč ale nakonec mohl být spokojený. Jeho tým přetavil bitvu s Vrchlabím k tříbodovému zisku.

Baník do zápasu vstoupil velmi dobře, rychle se ujal vedení 2:0, ale pak se na ledě odehrávala bitva, která diváky musela bavit. O vítězi nebylo do poslední chvíle jasno. Dneska to byl zápas vydřený, ubojovaný. Jedna z věcí že jsme zápas zvládli, byla obranná činnost, kdy jsme poměrně slušně oproti zápasu na Kobře odehráli obranné pásmo. V tomto jsme byli dnes o hodně lepší. A myslím si, že dneska úplně fantasticky fungovalo blokování střel, protože jsme si pochytali velké množství střel soupeře. Řekl bych, že za tu bojovnost, nasazení a zápal pro hru jsme si o ten gól zasloužili vyhrát,“ hodnotí zápas trenér Michal Jäger.

Baník v průběhu zápasu ubránil dvě dlouhé přesilovky soupeře 5 na 3, což bylo důležitým faktorem k úspěšnému zápasu. „Soupeř dostal poměrně dlouhý přesilovky 5 na 3, zhruba minutu a půl. A tam jsme položili základní kámen k tomu, že jsme ten zápas zvládli. Ty oslabení jsme odehráli fantasticky,“ vyjadřuje poklonu svým svěřencům Michal Jäger.

„Začátek zápasu jsme zvládli. Dali jsme tam krásný gól po signálu, což se cení. Škoda jen, že za stavu 3:2, kdy jsme tam měli tutovky, ať už Milan Davídek nebo David Hruška, že to tam nespadlo a nakonec jsme se do posledních vteřin obávali o výsledek. Ale vyzdvihnout bych chtěl celý tým, protože všichni dřeli. Hráli jsme na čtyři pětky, čtvrtá lajna dostala docela dost prostoru a výborný výkon podal Petr Hruška v bráně,“ pokračuje v hodnocení kouč sokolovských hokejistů.

V závěru zápasu na ledě vzplály emoce. Vše odstartoval hrubý zákrok na Tomáše Rohana, který ač vypadal likvidačně, rozhodčí se trestat nechystal. Rolí mstitelů se však chopili Milan Davídek, Adam Rulík a Dominik Hohl a na ledě se najednou pořádně jiskřilo. Hráči tak ukázali, že jeden za druhým stojí. S tím trenérem souhlasí, ale zároveň upozorňuje, že vyloučení klíčových beků způsobilo v závěru problémy. „Ano, na jednu stranu to ukazuje, že tým drží pohromadě. Na druhou stranu to ale bylo docela netaktické. Protože jsme v tu chvíli měli už jen šest beků, kdy jsme využili dnes na střídavý start karlovarského juniora Petra Vodičku. A nám v tu chvíli šli na vyloučení Adam Rulík s Dominikem Hohlem, první beci pro toto utkání a ty nám v závěru chyběli. Takže ukázali jsme srdíčko, ale zároveň jsme byli trochu netaktičtí,“ uzavírá hodnocení zápasem vyčerpaný, ale body a výkonem potěšený trenér Baníku.