Milan Řehoř

Miroslav Táborský, Miroslav Diblík

Starší dorostenci přivezli body ze Strakonic

Druhé kolo nadstavby odehrál Baník na ledě HC Strakonice.

Úvod utkání byl z obou stran spíše opatrnější. První šanci k většímu tlaku měli jihočeši, když se Baník od začátku šesté minuty musel bránit přesilovce soupeře pěti proti čtyřem. Domácí sice několikrát zakombinovali v útočném pásmu, ale branku Dominika Hegera nijak vážně neohrozili. Naopak, těsně před koncem početní výhody Baník vyhodil puk přes celé kluziště a následným velmi důrazným napadáním rozehrávky přinutil domácí obranu k chybě. Petr Rozhon tak připravil šanci Janu Karbulkovi, který přesnou střelou poslal svůj tým ještě ve vlastním oslabení do vedení. To však hosté udrželi jen čtyři minuty. Po zaváhání obránců na vlastní modré se do samostatného úniku dostal Lukáš Vokoun a tvrdou ranou ze čtyř metrů zavěsil kotouč pod víko - 1:1. Skóre se ale brzy měnilo znovu, když na trestnou tentokrát usedl strakonický Jan Hřebíček. Přesilovku dokázal rychle proměnit hostující Martin Doubek, který využil přihrávku Karla Petrů a Baník opět vedl. Tímto výsledkem skončila první třetina.

Rozhodující chvíle přišly zřejmě v polovině utkání. Během necelých čtyř minut zaúřadoval dvakrát za sebou Josef Hadáček a po něm jednou Jan Karbulka, asistencemi přispěl Petr Rozhon. Tahle útočná lajna vymyslela tři rychlé kombinace zakončené pěknými góly a skóre bylo najednou z pohledu domácích 1:5. Vzápětí ještě snížil na rozdíl tří branek strakonický útočník Šebesta, ale k dalšímu zkorigování nepříznivého stavu jeho týmu nepomohla ani následná téměř dvouminutová přesilovka pěti proti třem, kterou Baník velmi dobře ubránil.

Do poslední třetiny šli domácí s odhodláním zkusit ještě s výsledkem něco udělat. Několikrát byli velmi blízko vstřelení gólu, ale Dominik Heger v brance Baníku za sebe už další kotouč nepustil. Konec utkání, poznamenaný oboustrannou nervozitou, už hráči Baníku zvládli. S přehledem ubránili i závěrečnou power play domácích a odvezli si tak z jihu Čech zasloužené tři body.