18.12. 2017 | A-tým | Tomáš Bouda
M. Jäger a D. Hohl hodnotí zápas s Děčínem

V 26. kole porazil Baník na domácím ledě Děčín 4:3 po samostatných nájezdech. Utkání tentokrát zhodnotili trenér Michal Jäger a střelec dvou gólů (jednoho rozhodujícího z nájezdu) Dominik Hohl.

Utkání s Děčínem jako již tradičně bylo hodně o emocích, ale také zároveň velmi kvalitním duelem o samotné čelo tabulky druhé ligy. Zápas se pro Baník nevyvíjel v první třetině vůbec dobře. Po velmi přísném vyloučení dvou hráčů do konce zápasu hrál Děčín dlouhou přesilovku, ve které dvakrát skóroval a ujal se vedení 3:1. Trenér Michal Jäger byl po utkání z těchto vyloučení rozčarován, ale do podrobnějšího veřejného hodnocení sudího se raději pouštět nechtěl, ačkoliv ani tomuto tématu se úplně nevyhnul.

„První třetina byla z naší strany hodně rozháraná. Měli jsme v plánu hrát na čtyři lajny. Ale to se nám stalo v nějaké desáté minutě jsme společně s asistentem Lukášem Mensatorem snad ještě za celou svoji kariéru nezažili. Nicméně v tom oslabení jsme dostali dva góly a byli jsme rozhození. Do druhé třetiny jsme si řekli, že musíme jednoznačně přitvrdit, abychom si získali diváky a také sebevědomí. Což jsme udělali a druhou třetinu jsme odehráli fantasticky. Dohrávali jsme všechny souboje, získali jsme tlak, dali jsme dva gól. Jen velká škoda, že jsme tam nedali ještě čtvrtý nebo pátý gól, protože těch šancí tam bylo dost. Bylo tam i břevno, byla tam tyčka. Takže z tohohle pohledu je to škoda, nicméně skvělá druhá třetina. Ve třetí třetině to již byly takové šachy. Tam už víceméně nikdo nechtěl udělat chybu a zápas došel do prodloužení. V něm měl nejdříve přesilovku Děčín, tu jsme ubránili, pak jsme měli přesilovou hru my, nastřelili jsme zase břevno, takže v podstatě jsme tam byli jak kostelníci – zvonilo nám to jak na kostele. Ale nájezdy jsme nakonec zvládli. Je to samozřejmě vždycky loterie, ale musím pochválit Dominika Hohla, který to tam krásně vymetl. Takže jsme spokojeni za dva body. A myslím, že za tu druhou třetinu a jak jsme dokázali zápas otočit, tak jsme si ten bodík navíc zasloužili,“hodnotí utkání trenér Baníku.

Zápas měl skutečně náboj a oba týmy předváděli hokej, který zcela jistě byl ozdobou druhé ligy. Domácí trenér toto tvrzení jen potvrzuje: „Určitě ano. S Děčínem je to vždy vyhecované, potkáváme se v druhé lize léta letoucí. Oba týmy jsou nahoře, takže samozřejmě chtěli vyhrát. První utkání jsme doma s Děčínem prohráli, poté u nich vyhráli. Takže ty zápasy s nimi jsou vyrovnané a rozhodují detaily. A ten detail, konkrétně nájezd Dominika, se tentokrát překulil na naši stranu,“ pokračuje kouč černožlutých.

Baník mistrovské zápasy v roce 2017 zakončí na ledě Řisut, které jsou po odstoupení Mostu ze soutěže na posledním místě. Kouč Sokolova však toto utkání rozhodně nechce podcenit. „Bude to hlavně o tom, jak si to kluci srovnají v hlavách. Protože musejí k tomu přistoupit stejně zodpovědně, jako přistoupili ke druhé a třetí třetině v dnešním utkání. Pokud do Řisut pojedeme a podceníme soupeře nějakým způsobem, tak se budeme hrozně divit a budeme se trápit. My k tomu zápasu musíme nastoupit stejně jako by se hrálo proti Jablonci nebo Děčínu či Kobře, prostě na doraz. Jinak nemáme šanci na úspěch,“vyjadřuje se k dalšímu zápasu Michal Jäger.

Zápas přinesl několik velmi důležitých momentů, které dostaly diváky do varu. David Hruška v kabině mimo jiné uvedl, že potyčka s Kaltenböckem byla vůbec jeho prvním pěstním soubojem v jeho bohaté kariéře. Mužem zápasu se však po zásluze stal Dominik Hohl. Vzrůstem sice menší obránce, ale o to urputnější a obětavější hráč se konečně dočkal prvního gólu za Baník. Navíc bek s číslem 96 na zádech přidal v nájezdech i rozhodující gól. Po zásluze si tak Dominik i v kabině domácích vysloužil ocenění v podobě žlutočerného volantu, které hokejisté Baníku sami udělují nejlepšímu hráči zápasu.

Dominik Hohl pak utkání zhodnotil takto: „Zápas hodnotím určitě kladně, i když je škoda, že jsme je nedokázali porazit už v normální hrací době, ale i ty dva body se soupeřem jako je Děčín jsou super. Byl to úžasně vyhecovaný zápas a užíval jsem si ho do poslední minuty. Pomohli tomu hodně i diváci, kteří vytvořili parádní atmosféru a chci jim moc poděkovat za to jak nás i po té nepovedené první třetině hnali dopředu a věřili nám.“

Dominik Hohl patřil do kádru i v loňské sezoně, odehrál několik přípravných zápasů, pak ale přišlo vážné zranění a mladý bek se tak celou sezonu v sestavě neobjevil. V letošním ročníku je tomu však jinak a Dominik si našel své místo v sestavě. Kromě defenzivní činnosti, spousty zblokovaných střel a bodyčeků i několika potyček, podniká 172 cm vysoký obránce také ofenzivní výpady, ale gólu se dočkal až ve svém 24. zápase. Nakonec pak odchovanec brněnských Warriors rozhodl i v samostatných nájezdech. „ Jsem hrozně šťastný, že jsem dal konečně i já gól, protože jsem tím zaskočil snad úplně všechny i sebe,“ uzavřel se smíchem Dominik Hohl.