Bárta, Chlouba, Georgiev, Bláha, Kanický, Pöschl, Vlk, Sommer, Hájek, Konášek

Jiří Parkmann, Miroslav Diblík

Starší dorostenci vybojovali tři body v Kadani

Starší dorostenci odehráli během uplynulého víkendu další dvě utkání.

V pátek 15. prosince hostili na svém ledě dosud vedoucí tým tabulky HC Slovan Ústí nad Labem. Našim hráčům nebylo možno upřít bojovnost a nasazení, jenže s velmi kvalitním soupeřem drželi vyrovnané skóre pouze v bezbrankové prostřední části hry. I v první a poslední třetině domácí bojovali, ale k neproměněným šancím se přidaly chyby v obraně a tak si po celkovém výsledku 0:4 odvezli všechny body hosté.

V neděli 17. prosince odcestoval starší dorost do Kadaně.

Domácí tradičně vlétli do zápasu ve vysokém tempu, Baník však dokázal jejich úvodní nápor zachytit a navíc hned ve druhé minutě zavřel soupeře v jeho obranném pásmu. Po kombinaci kolem branky poslal Michal Fečo kotouč na modrou, odkud obránce Dan Kellner vystřelil přesně nad beton domácího gólmana a Baník vedl 1:0. Utkání pokračovalo ve velmi vysokém tempu, ale kromě jednoho vyloučeného hráče na každé straně se do konce první třetiny již nic podstatného nedělo.

Začátek prostřední části téměř přesně kopíroval úvod utkání. Uběhlo pouhých sedmdesát sedm sekund a kadaňský brankář kapituloval podruhé. Od modré tentokrát pálil Patrik Kursa a po šikovné teči Jiřího Nídla poslal puk do branky Michal Fečo. Kadaň se rozhodně nevzdávala a ještě vystupňovala tempo. To dokazuje i střelecká statistika, ve které domácí postupně získávali navrch. Další branka ve druhé třetině už nepadla, a tak šly týmy do té třetí za stavu 0:2.

Hned v první minutě závěrečné části měl Baník možnost hrát přesilovku pěti proti čtyřem, ale trochu podcenil její začátek. Toho využil domácí útočník Konášek, dostal se do útočného pásma a dokázal poslat kotouč před branku. Tady našel jeho přihrávku Chlouba a snížil tak ve vlastním oslabení na 1:2. Hra měla stále spád a vysoké tempo, šance na změnu skóre byly na obou stranách. Ta přišla o šest minut později, kdy se po závaru před brankou Baníku nejlépe zorientoval domácí Bárta, zblízka srovnal na 2:2 a utkání tak dostalo další náboj. Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny se k vítězství přiblížili hosté. Důraz v útočném pásmu využil po asistenci Petra Rozhona Jaroslav Maloušek a Baník vedl 3:2. V tomto času a za tohoto stavu se není co divit, že na obou stranách začaly pracovat i emoce. Po vzájemné potyčce dostali dvě plus dvě obránce Baníku Martin Doubek i jeho sok Vojtěch Bárta a hra pokračovala v pěti na obou stranách. Ne však dlouho, za hákování usedl vedle Martina Doubka také Jiří Nídl a domácí tak šli do přesilovky. V jejím závěru dokázali dopravit kotouč do branky, protože však střílející útočník zahrál jasnou vysokou holí, hlavní rozhodčí rozpažil a stav se neměnil. V posledních vteřinách už hosté svůj náskok uhájili a připsali si po velké bitvě tři body.