HC Letci Letňany
Střely: 34:34, počet diváků: 150
  • 10:52 Osmík
  • 14:59 Šmejc
  • 21:26 Honetschlager (Dyrynk, Kotyra)
  • 36:57 Trapl
  • 58:30 Volek (Lytvynov, Saňa)
Děčín - Vrchlabí 2:11
Řisuty - Kobra Praha 5:4
Bílina - Jablonec 4:5 PP
Dvůr Král. - Most 5:0 KK
Soupiska HC Letci Letňany

Pírs (Sltjusarčuk)

Gebell, Kučera L., Uhlíř, Lytvynov, Kučera J., Novák, Saňa "A"

Honetschlager, Švarc, Prchal Vo., Dyrynk, Volek, Kotyra "C", Hozák, Horák, Havlůj, Lojka, Prchal Vá.

Trenér:

Aleš Totter

Trenéři:

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Do nového roku vítězně

První mistrovské utkání v Novém roce 2018 přivedlo sokolovské hokejisty do hlavního města, kde se v ICE Aréně v Letňanech střetli s místním celkem HC Letci Letňany. V zajímavém utkání byli hosté šťastnějším celkem a vzali si zpět domácí prohru s tímto týmem. Baníkovci zvítězili 2:3 po třetinách 0:2, 1:1 a 1:0.

S mužstvem Letňan sokolovští v letošním ročníku 2.ligy sehráli nejprve dvě domácí utkání a věděli tak, že při výborné obraně středního pásma tohoto soupeře se budou velmi těžko prosazovat. Navíc měli v nohách tréninkový mezocyklus, protože svá mezivánoční utkání si předehráli respektive odložili na jiný termín. Úvod utkání patřil domácím, kteří se dobře pohybovali a střelecky byli aktivnější. Hosté ale dobře bránili, a tak k nějakému závažnějšímu závaru před Fečovo brankou nedošlo. Navíc začali vystrkovat své útočné růžky a jejich akce byly nebezpečné. V polovině třetiny měli Letci možnost první přesilovky. Nesehráli ji však dobře, naopak v čase 10:52 vybojoval puk Martin Osmík a svůj nájezd na domácího brankáře bezpečně proměnil – 0:1. Domácí ale ve svém úsilí nepolevili a i nadále střelecky zaměstnávali Feča, zejména mezi 13. a 14. minutou, kdy hráli další přesilovou hru. Hosté se však ubránili a hned opět gólově udeřili. V čase 14:49 sebral domácím obráncům kotouč Filip Šmejc a rovněž on své sólo skvěle proměnil – 0:2. Třetina se dohrávala za mírné převahy Baníku, žádná další branky však napadla.

Ve druhém dějství byl k vidění podobný průběh s tím rozdílem, že se aktivním domácím v jejím úvodu v čase 21:26 podařilo snížit skóre utkání, když puk do Fečovy sítě nakonec dopravil Tomáš Honetschläger – 1:2. Baník již působil jistěji a pouštěl se do nebezpečných útočných výpadů s tím, že myslel na zadní vrátka, neboť podobné choutky měli i domácí hokejisté. Když už to vypadalo, že se ve 2.třetině dál už nikdo střelecky neprosadí, vybojoval na konci 37.minuty v útočném pásmu puk Martin Trapl a rovněž on svoji šanci bravurně proměnil – 1:3. Do šaten tak odcházeli hosté spokojenější s udrženým dvougólovým náskokem.

Třetí dvacetiminutovka přinesla boj, jak se patří. Domácí se mocně hnali za kontaktním gólem, hosté zase za potvrzením svého náskoku. Současně však oba týmy nezapomněli dobře bránit, a tak prosadit se útočníkům obou celků působilo značné potíže. Když k tomu připočítáme skvělé zákroky obou gólmanů, tak čas plynul a žádný gól nepadl. Domácí nevyužili další přesilovku a v 51.minutě při hře 4 na 4 zkusili hru bez brankáře, což ale také nevedlo ke vstřelení jejich druhého gólu. Utkání i při závěrečné snaze domácích Letců spělo k dvoubrankovému vítězství Sokolova, ale v čase 58:30 v prostoru před Fečovou brankou nakonec Dominik Volek a snížili na 2:3. Při závěrečné hře bez brankáře domácích pak hosté 2x minuli prázdnou branku, ale co je důležité, utkání dovedli k vítěznému konci. Utkání bylo vyrovnané i statisticky, obě mužstva vystřelila na branku soupeře 34x, přičemž hosté trefili ještě dvakrát tyčku.

Další utkání druhé ligy sehraje Baník na domácím ledě, kdy k souboji o první místo přijedou  jablonečtí Vlci. Střetnutí se hraje v sobotu 13.ledna od 17.30 hodin.

Trenér Michal Jäger: „Bylo to naprosto vyrovnané utkání. Na nás bylo vidět, že jsme 14 dní nehráli ostré utkání, kdežto soupeř dvakrát hrál. Nebyli jsme rozehraní. Stálo při nás i štěstí, podržel nás ale David Fečo, který odchytal fantastický zápas a je třeba ho pochválit. Celkově to bylo takové typické utkání s Letňany, podobné těm předešlým. Jak jsme si minule doma ve vzájemném zápase vybrali smůlu, když při šedesáti střelách nám to tam spadlo jen jednou, tak tentokrát to bylo jinak. Měli jsme i štěstí, soupeř možná měl i více střel než my.
Při powerplay jsme dvakrát netrefili prázdnou bránu a málem jsme na naši laxnost doplatili. Ale na to se už historie ptát nebude. Vezeme si tři body a to je důležité. Se třemi body samozřejmě panuje spokojenost, s výkonem ale zdaleka ne.