14.1. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Trenér Jäger hodnotí duel s Jabloncem

Ze souboje o první místo v tabulce vzešel Baník vítězně. Po utkání byl trenér Michal Jäger spokojen se ziskem tří bodů, ocenil však i sílu soupeře.

„Nastoupili jsme proti mančaftu, který je fantasticky poskládaný. Ti kluci hrají spolu dlouho, což na nich bylo vidět. Nahráli si, měli výborné přechody z obranného pásma do útočného. Nicméně v úvodu utkání si myslím, že jsme byli lepší, dobře jsme bruslili, dohrávali souboje, měli jsme tlak, několik těžkých střel, situaci dva na jednoho, kterou jsme bohužel neproměnili. Jak to tak bývá, nedáš – dostaneš. Zhruba v 15. minutě jsme udělali chybu při naší přesilové hře a soupeř toho zkušeně využil, když výborně sehrál situaci dva na jednoho a šli do vedení 1:0,“ hodnotí první třetinu trenér Baníku.

„Do druhé třetiny jsme hráče nabádali, aby neznervózněli, aby hráli i nadále svoji hru, to co po hráčích chceme. Tam se k nám pak přiklonilo štěstí, měli jsme důraz na brankovišti a srovnali jsme na 1:1. Ve druhé třetině si myslím, že jsme byli lepším týmem a zaslouženě šli do vedení, kdy při situaci dva na jednoho to tam David Hruška krásně vymetl, a vedli jsme 2:1“, pokračuje Michal Jäger.

„Ve třetí třetině pak opět přišla chybička ve středním pásmu, kdy soupeř zachytil rozehrávku, šel do brejkové situace a pak nám to dorazil do brány. A to soupeře nakoplo, od této chvíle byl Jablonec lepším týmem. Jen díky luxusnímu výkonu Kuchty v bráně jsme dlouhou dobu drželi ten stav 2:2. Ale pak jsme využili zaváhání hostující obrany, kdy Patrik Michálek to tam nahodil a Filip Šmejc byl důrazný, protečoval to a gól na 3:2 nás nakopnul. Potom jsme power play již celkem zkušeně dohráli. Kluci zabojovali na mantinelu a David Hruška to proměnil. Takže máme tři body, ale nebyl jsem tak úplně spokojen s výkonem. Na druhou stranu, když si vzpomenu na utkání s Letňany, kdy jsme měli 65 střel a prohráli jsme 1:3, tak sice máte dobrý pocit ze hry, ale body žádné. Tady to bylo obráceně. Z naší strany to nebylo úplně optimální, ale tři body zůstali doma. Takže jsme šťastní, proti takovému soupeři si jich vážíme, uděláme si hezký večer a v pondělí zase začneme naplno trénovat“, uzavřel hodnocení zápasu Michal Jäger.