28.1. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Trenér Michal Jäger: Zasloužená výhra

Baník po dvou porážkách opět naplno zvítězil a tak trenér Michal Jäger mohl mít důvod k radosti.

„Po minulém utkání jsem musel říct, že jsme prohráli zaslouženě. Dnes však musím tvrdit, že dle mého názoru jsme zaslouženě vyhráli. V útočné fázi byli hodně dobří a silní na puku a vstřelili jsme pěkné góly.“

Jediným negativem bylo obdržených pět gólů, což sokolovský trenér potvrzuje: „Trochu nás mrzí pět inkasovaných gólů doma, nicméně hokej se hraje pro diváky. My dali osm parádních gólů, takže jsme spokojeni za body a jsme rádi, že jsme přerušili takovou tu minisérii prohraných zápasů. Takže jsme za tři body šťastní. Užijeme si to a v pondělí začneme opět pracovat a připravovat se na Dvůr Králové.“

Trenér Michal Jäger nedávno chválil útočnou trojici Šmejc-Strunz-Trapl, která v sobotu nastoupila jako první útočná formace proti nejsilnějšímu útoku Trutnova. Tentokrát však na ledě byla vidět nejvíce druhá pětka, která se prosadila celkem šestkrát. Pavel Kuběna pak zaznamenal tři góly a tři asistence. A zaslouženě si tak tito hráči zasloužili pochvalu domácího kouče.

„Dnešní složení první pětky hrálo takto už ve Vrchlabí jako jednička, protože se nám zdálo, že ta lajna Šmejc-Strunz-Trapl si tu pozici těmi minulými zápasy vybudovala. A hráli fantasticky, hráli opravdu výborně. Odehráli i parádní zápas ve Vrchlabí. Nicméně dneska klobouk dolů před druhou lajnou ve složení Kuběnka-Dráha-Hrouda a vzadu Šína a Šáfa. Ti dneska zaslouží absolutorium, protože dali spoustu gólů a hráli i výborně dozadu. Takže jak jsem minule vyzdvihl lajnu Šmejc-Strunz-Trapl, tak dneska musím vyzdvihnout tuto naši pětku“.