Filip D., Hejna, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Zmítko, Kocian, Luštinec, Ukhin, Fořt, Ježek, Valášek

Juraj Jurik

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Baník dohrávku ve Dvoře zvládnul

Třetí část podkrkonošského trojboje zavedla Baník v dohrávce 29.kola 2.ligy do Dvora Králové nad Labem. Sokolovští sehráli výborné utkání a po kolektivním výkonu, podpořeném výborným Fečem v brance a dobře organizovanou obranou zvítězili 0:2 po třetinách 0:1, 0:1 a 0:0.

Utkání začalo podle předpokladu, domácí se snažili o nátlakový hokej se snahou o co nejrychlejší otevření skóre zápasu. Hodně stříleli z každé pozice, ale přes výbornou obranu hostů nebyli zase až tak nebezpeční. Fečo si v úvodu několikrát puk pořádně osahal a k prvním rychlým protiútokům se dostali i Baníkovci. V čase 5:41 našel skvěle před brankou Zadražil Pavla Kuběnu a ten střelou ze dvou metrů nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 0:1. Byl to gól, jak se říká, v pravou chvíli. Domácí tlak trochu pominul a hrálo se v poměrně rychlém tempu tak trochu nahoru dolu. Obě mužstva měla několik pěkných kombinací, ovšem bez gólového efektu.

Ve druhém dějství se odehrával naprosto stejný scénář. Domácí začali zhurta se snahou vyrovnat, v přesilovce ale vůbec nevystřelili na bránu. Ve 25.minutě naopak sokolovští opět udeřili. Pavel Kuběna se probil skrze obranu domácích, jeho „jedovku“ ještě Čáp vyrazil, na dorážku Matěje Zadražila už byl ale krátký – 0:2. Obě mužstva měla poté příležitosti, zvláště ve svých přesilových hrách, ale žádná střela ani kombinace se díky oběma brankářům neujala. Po 40.minutách odcházeli tedy hosté do šatny spokojenější s dvoubrankovým náskokem.

Třetí dvacetiminutovku zahajovali dvorští přesilovou hrou, ale přes obranu hostujícího týmu se velmi těžko prosazovali a v podstatě to samé se odehrálo i v další přesilovce domácích v 45.minutě. Sokolov výborně bránil a byl vždy okamžitě nebezpečný ve svých útočných výpadech. Domácí v této třetině poprvé vystřelili na Feča až na začátku 49.minuty. V poslední desetiminutovce základní hrací doby se přece jenom domácí borci dostali do tlaku díky dvěma po sobě jdoucím přesilovkám. Obrana sokolovských v čele s Fečem byla však neprodyšná, v několika případech domácí netrefili v hezkých příležitostech branku. V závěru utkání zkusili dvorští hru bez brankáře, ale ani v té se neprosadili, naopak výslednou tečku mohl udělat Tomáš Rohan, jenže o několik centimetrů minul prázdnou domácí klec.

Baník si tedy z dalekého Dvora Králové přivezl zasloužené tři body a obhájil na dálku v souboji s Děčínem první příčku tabulky.

V sobotu jede Baník právě na sever Čech, kdy se v Děčíně utká od 18.00 hodin s místními Medvědy.

Trenér Michal Jäger:

„Celý zápas byl vyrovnaný, hrálo se nahoru – dolů. Vyrovnané utkání bylo i co se týče počtu střel. Byli jsme však lepší v defenzivní činnosti, dokázali jsme ubránit osm oslabení a vše podpořil fantastický David Fečo v bráně. Během zápasu jsme dvakrát udeřili z protiútoků, když se prosadili Pavel Kuběna a Matěj Zadražil. Celkově to byl velmi kvalitní zápas, kdy nakonec rozhodlo, že jsme byli důraznější v koncovce. Jsme rádi, že po dvou nezdarech v utkání s Kobrou a Vrchlabí, kdy jsme vzadu měli den otevřených dveří, jsme se vrátili k poctivé obraně a poprvé v sezoně udrželi čisté konto. Dnešních bodů si velmi vážíme, ale teď se již budeme připravovat na sobotní velmi těžký zápas v Děčíně. Tam to bude znovu utkání o první místo…"