Vitebský "A", Hamerský "C", Hlaváč, Petira, Junek, Karlík

D. Filip, Hejna, Hrazdíra, Kmošek, Sedláček, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukchin, Fořt "A", Ježek, Valášek

Juraj Jurík

Baník otočil nepříznivý vývoj

Ve 40. kole vybojoval Baník tři body, když na svém ledě porazil Dvůr Králové nad Labem 5:3 po třetinách 1:2, 2:0, 2:1.

K poslednímu domácímu zápasu základní části nastupoval Baník v oslabené sestavě. Chybějící hráče tak zastoupili obránci Ondřej Pajk z karlovarské juniorky, který v letošní sezoně nastoupil poprvé a Pavel Koco ze staršího dorostu, jenž si tak připsal debut v dresu A-týmu. V bráně pak i tentokrát nastoupil Ondřej Kuchař.

Úvod do utkání měli lepší o playoff bojující hráči Dvora Králové, kteří se v šesté minutě i ujali vedení, když překvapivá střela Tadeáše Kociána skončila za zády Kuchaře – 1:0. Baníku se v první třetině příliš nedařilo, hráči se nemohli dostat do tempa a přes organizovaného soupeře se jen těžko dostávali do zakončení. Navíc ve 12. minutě zvýšil na 0:2 Štěpán Sedláček. Poté Tomáš Harkabus vybojoval v rychlém sledu dva fauly a Baníku se tak naskytla přesilová hra 5 na 3. A tu se podařilo využít. Přindišovu střelu Veselý vyrazil před sebe a z dorážky se již Pavel Kuběna nemýlil – 1:2. Vstřelený gól domácí tým povzbudil, ale vyrovnání v prvním dějství nepřišlo. Naopak v závěru první dvacetiminutovky se Sokolov musel bránit při vyloučení Strunze.

Na začátku druhé třetiny byl blízko gólu hostující Luštinec, ale neuspěl. Následně měl Dvůr k dispozici dvě přesilové hry rychle po sobě, ale v nich se Baník dokázal poměrně s přehledem ubránit. Stále se však domácí nemohli prosadit a forčekující hráči Dvora dělali problémy už při rozehrávce. Až ve 33. minutě zvedl prapor domácího týmu Michael Čejka, který si spolu se Strunzem počínal důrazně u mantinelu a odměnou byl vstřelený gól pro prvně jmenovaného – 2:2. A za 35 vteřin bylo na sokolovském zimním stadionu ještě veseleji. Při střele Davida Hrušky si Veselý vybral slabší chvilku a puk se zastavil až za brankovou čarou – 3:2. V závěru druhé třetina pak obě mužstva měla výhodu přesilové hry, ale stav se již neměnil.

Uklidnění pro Baník přišlo ve 44. minutě. A znovu u toho byl aktivní Michael Čejka, jenž ve dvojici s Martinem Traplem upláchl ostatním. Situaci dva na jednoho vyřešil Čejka skvělou přihrávkou Traplovi před odkrytou bránu a sokolovský mladý střelec se nemýlil – 4:2. Traplovi nezbývalo nic jiného než smeknout pomyslný klobouk…

V 53. minutě pak přišel další gól domácích. Dvůr vyrobil chybu ve středním pásmu, Přindiš posunul puk na rozjetého Martina Trapla, který svůj nájezd zakončil s přehledem – 5:2. Zdálo se tak, že je rozhodnuto. Hosté ale zápas ještě trochu zdramatizovali, když důrazem před bránou se v přesilové hře prosadil Yaroslav Ukchin – 5:3. Závěr si Baník již ale pohlídal a dovedl zápas do vítězného konce.

Vítězstvím Baník zvýšil své vedení a se ziskem 82 bodů vytvořil své historické maximum. Na první příčce má Sokolov náskok osmi bodů. Soupeři však mají odehráno méně zápasů. V cestě za vítězstvím v základní části bude chtít Baník urvat další body v úterý 20. 2. na ledě Letňan. Základní část pak sokolovští hokejisté uzavřou ve středu 28. 2. v Jablonci. Již nyní je jisté, že play-off Sokolov zahájí na domácím ledě a v to v sobotu 3. 3. od 17:30 hodin. Druhý zápas play-off se bude hrát taktéž v Sokolově a to v pondělí 5. 3. od 18:00 hodin. Soupeř vzejde ze zápasů v závěrečných zápasech základní části.