14.2. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Trenér Jäger hodnotí zápas s Dvorem Králové

Baník prodloužil sérii vítězství na šest zápasů a čtyři kola před koncem základní části (Sokolov odehraje pouze dvě utkání) mají Západočeši osmibodový náskok na čele tabulky. Po utkání s Dvorem Králové hodnotil zápas trenér Michal Jäger.

„Do dnešního zápasu jsme nastoupili v pozměněné sestavě. Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, poměrně lacino jsme prohrávali 2:0, což nám na klidu nepřidalo. Naštěstí jsme v přesilové hře 5 na 3 dokázali výsledek korigovat na 1:2. Mezi první a druhou třetinou jsme hráče uklidňovali, aby se vrátili ke své hře, aby nebyli nervózní a byli trpěliví. Nicméně v prvních deseti minutách druhé třetiny jsme měli kolikrát i štěstí. Tam podal Ondra Kuchař výborný výkon a několikrát nás podržel. Což bylo jedním ze zlomových momentů utkání. Protože od zhruba 30. minuty jsme se začali zvedat, měli jsme tam parádní minutu, kdy jsme dali dva góly a otočili výsledek. A od té doby si myslím, že už jsme byli lepším týmem. Bojovností, nasazením, obětavostí jsme pak uválčili tři body. A jsme za ně samozřejmě rádi.“

Při absenci několika hráčů poprvé v sezoně nastoupil obránce Ondřej Pajk. Další bek, starší dorostenec Pavel Koco si pak připsal premiéru v dospělé kategorii. Kouč Baníku byl s výkonem nových hráčů v sestavě spokojen. „Pavel Koco odehrál velmi slušné utkání. Měl k sobě Péťu Přindiše, zkušeného beka, takže ten mu určitě pomohl a dirigoval si ho tam. A na to, že to byla jeho premiéra, podal výborný výkon. To samé se dá říct o Pajkym. Ten už tady působil v minulé sezoně. Hraje juniorskou extraligu, takže těch zkušeností má víc a i on podal spolehlivý výkon. Byli jsme s oběma kluky nadmíru spokojeni.“

Baník čekají v základní části již jen dva zápasy, v Letňanech a v Jablonci. Sokolovský kouč by rád uspěl i v těchto utkáních: „V Letňanech hrajeme netradičně v úterý. Museli jsme kvůli tomu trochu přeskupit tréninkový plán. Do Letňan určitě budeme chtít jet vyhrát. Protože Letňany jsou doma opravdu nepříjemný mančaft. Teď máme takovou sérii zápasů s Řisuty, Bílinou, Dvorem Králové a Letňany, což jsou soupeři, kteří se rvou o postup do playoff. Nechceme nic podcenit, pojedeme tam pokud možno v co nejsilnějším složení. A chceme samozřejmě vyhrát a přivézt tři body…“