Gebell, Kučera L., Uhlíř, Lytvynov, Beran, Kučera J., Chvála, Saňa "A"

Javůrek, Švarc, Prchal Vo., Dyrynk, Kyclt, Volek "C", Hozák, Soukup, Havlůj, Lojka, Prchal Va

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Baník vyhrál v Letňanech a bude nejhůře druhý

Předposlední vystoupení v základní části skupiny Západ 2.ligy ČR čekalo v úterní předehrávce hokejisty Baníku v pražských Letňanech, kde se střetli s místním týmem Letců. Že pražské celky sokolovské v letošním ročníku zle trápí se potvrdilo i teď s tím, že si Baník nakonec poradil a vydřel výhru 2:5 po třetinách 1:1, 1:1 a 0:3.

Podle předpokladů se domácí pustili s vervou do favorizovaného soupeře a již v čase 0:41 se ujali vedení, když z prvé strany propálil Petra Hrušku nepokrytý letňanský obránce Josef Saňa– 1:0. Sokolovští působili trochu lehkovážně a do tempa utkání se dostávali jen velmi pomalu. Přesto se jim v závěru 4.minuty podařilo vyrovnat. Dobře zakombinovali v útočném pásmu a Pavel Kuběnaukázkově usměrnil do branky Šikovu střelu – 1:1. V dalším průběhu první periody se hosté již pomalu dostali do hry, nicméně další gól nevytěžili ani ze čtyř, po sobě jdoucích přesilových her, dokonce ani asi minutu dlouhé 5 na 3. V závěru pak málem platilo nedáš – dostaneš, když Petr Hruška musel vytáhnout dva super zákroky.

Do druhé třetiny nastoupil Baník v trochu promixované sestavě, ale obraz hry byl pořád utrápený a těžkopádný. Přes bojovné hráče Letňan se hosté těžko prosazovali, a navíc v čase 22:55 domácí dostali dárek za svůj aktivní výkon. Prosadil se opět Josef Saňa– 2:1. To hosty nastartovalo do přece jen aktivnějšího pojetí hry a začal i střelecký večer sokolovského veterána Davida Hrušky, který ve 28.minutě ujel ve vlastním oslabení a bombou z pravé strany mezikruží vyrovnal na 2:2. Obě mužstva si do druhé sirény ještě vypracovala solidní střelecké příležitosti, skóre po 40.minutách však zůstalo smírné 2:2.

Třetí dvacetiminutovka už měla náboj, bojovalo se o třetí gól, který by na jedné či druhé straně mohl mít vítězný nádech. Hrálo se nahoru dolu, více šancí měli hosté, ale oba gólmani byli oporami svých týmů. Až na počátku 51.minuty pěkně zakombinovali Zadražil s Kuběnou a z této spolupráce těžil David Hruška, který poslal hosty do vedení – 2:3. Letňanští v dalším průběhu hry zle dotírali a snažili se za každou cenu vyrovnat, protože každý bod je pro ně v závěrečných kolech a hře o Play Off důležitý. Baníkovci už ale závěr sehráli zkušeně a v čase 57:29 vybojoval na obranné modré kotouč David Hruška, sám se dostal do úniku a svůj nájezd nadvakrát proměnil – 2:4. Domácí v závěru zkusili hru bez brankáře, ale do souvislého tlaku se nedostali, naopak do prázdné branky skóroval v 59.minutě Tomáš Rohan – 2:5.

Všechna čtyři utkání s Letci byla pro Baník velmi těžká a vždy s těsným výsledkem, dokonce prohrou 1:3 na domácím kluzišti, kdy při šedesáti střelách domácí skórovali pouze 1x. Uvidíme, jak se situace vyvine v posledních dvou kolech, HC Letci Letňany mohou být případným prvním soupeřem Baníku v Play Off.

V sobotu má Baník volno vzhledem ke kontumovanému výsledku s HC Most a k poslednímu utkání zajíždí ve středu 28.2. do Jablonce n/N, kde .si to 18.00 hodin zřejmě rozdá s místními Vlky o udržení prvního místa v tabulce.

První utkání vyřazovacích bojů pak začíná v sobotu 3.3. od 17.30 hodin a sokolovští budou začínat na vlastním hřišti. Jak jsme se již výše zmiňovali, soupeře jim určí až vývoj na kolem 8.místa v posledních dvou kolech základní části.

Trenér Michal Jäger:

„Začali jsme jak z hororu. Hned v první minutě jsme inkasovali a to nás dost rozhodilo. Nemohli jsme se dlouho dostat do tempa a nehráli jsme vůbec dobře. Naštěstí jsme brzy srovnali na 1:1. Nicméně z první třetiny jsme byli velmi rozladěni.

Do druhé třetiny jsme trochu proházeli sestavu, mysleli jsme, že se zvedneme, ale stále to nebylo ono. Domácí šli do vedení a z naší strany to stále bylo takové divné. Můžeme být rádi, že se nám poté podařilo ve vlastním oslabení vyrovnat Davidem Hruškou.

Do třetí třetiny jsme bohužel museli zredukovat sestavu na tři lajny. V přesilové hře jsme šli do vedení a pak jsme měli obrovské štěstí. Petr Hruška skvěle chytil sólový nájezd domácího hráče a prakticky z protiútoku David Hruška zvýšil na 4:2, čímž rozhodl o našem vítězství. Dnešní večer bych nazval večerem Hrušek, jak Petr, tak David měli klíčový podíl na naší výhře, protože situace před čtvrtým gólem a následná branka, to bylo klíčovými momenty.

Jsme rádi za tři body, ale náš výkon nebyl dobrý. Potřebujeme víc fárat, být víc v zápase. Byli jsme až příliš uspokojeni, což jsme pozorovali už na tréninku. Velmi mě mrzí, že zatím nedokážeme hrát na 4 lajny, což v play-off, kdy se hraje obden, může být klíčové. Při hře na 4 lajny se zatím nedokážeme dostat do tempa…“