4.3. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Zpátky na zem, shodují se trenér i Michael Čejka

První osmifinálové utkání s Dvorem Králové hodnotí trenér Michal Jäger a útočník Michael Čejka.

Baník zahájil osmifinále vítězstvím 9:2. Po zápase tak mohl být trenér Michal Jäger spokojen. „My jsme do utkání vlétli, tak jak jsme si řekli v kabině. Od prvního střídání bylo vidět, že máme chuť to vítězství tady urvat. První třetina tak z naší strany byla fantastická, vedli jsme 3:0. Trochu nás ten výsledek po první třetině uspokojil a naše hra ve druhé části nebyla tak dobrá. To nasazení tam nebylo jako v první třetině, nicméně tam bylo strašně moc důležité, že po tom, co jsme inkasovali, tak za 5-6 vteřin jsme ihned dali další gól. Což si myslím, že to byl jeden ze zlomových momentů celého zápasu. Ve třetí třetině se to víceméně již dohrávalo, spadly nám tam trochu náhodnější góly. Nicméně výsledek, kterého jsme dneska dosáhli, tak nepřeceňujeme. Myslím, že si dobře uvědomujeme, že ten stav je jen 1:0 a je to jen jeden díleček z mozaiky, kterou chceme poskládat, abychom byli úspěšní. Jsme samozřejmě rádi za to, že jsme vyhráli, ale jsme pořád při zemi. Je potřeba mít i nadále k soupeři respekt, pokoru a v pondělí na to jdeme znovu.“

V poslední třetině někteří hráči scházeli, další pak v průběhu odcházeli do kabiny. Domácí trenér však obavy některých fanoušků zažehnává. „Byl tam trochu zdravotní stav, někteří hráči jsou tzv. nakřáplí a zároveň to bylo i šetření silami,“ uklidňuje fanoušky domácí trenér.

V utkání se bodově nejvíce dařilo dle pořadí nasazování čtvrté útočné formaci, kde se čtyřmi kanadskými body blýskli Michael Čejka s Martinem Traplem, pro které to bylo vůbec první utkání play-off mezi dospělými. Prvně jmenovaný se po zápase podělil o své dojmy.

„Myslím si, že jsme dobře vstoupili do utkání, vstřelili jsme dva rychlé góly a to nám hodně pomohlo. A pak na co jsme sáhli, to nám vyšlo. Bylo by dobré, kdyby nám to takhle šlo celou dobu.“

Vysoké a jednoznačné vítězství může být v play-off ošidné. S tím domácí útočník souhlasí. „Musíme spadnout zpátky na zem a říct si, že další utkání začíná od nuly. A musíme do toho vletět stejně.“

Michael Čejka v zápase jeden gól vstřelil a na další tři přihrál, co se týče kanadských bodů tak odehrál vůbec nejlepší zápas za sokolovský A-tým. „K bodům jsem přišel docela náhodně, když pominu jednu asistenci. I ten gól byl spíš takový, jak se říká, pašerák. Ale určitě budu na tenhle zápas vzpomínat, protože to byl můj první zápas v play-off dospělého hokeje.“

Na hráčích bylo vidět, že jsou na play-off natěšeni. Pátý nejproduktivnější hráč Baníku v základní části to potvrzuje. „Nálada v kabině je dobrá. Ale všichni víme, že nás čeká ještě dlouhá cesta, protože chceme co nejdál,“ uzavírá rozhovor syn legendy Baníku Milana Čejky.