9.3. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
3. zápas osmifinále hodnotí Michal Jäger a Tomáš Rohan

Ve třetím osmifinále prohrál Baník na svém ledě s Dvorem Králové 2:3. Domácí trenér Michal Jäger, ani Tomáš Rohan, žádné výmluvy nehledali a to ani navzdory neuznanému gólu, který domácí publikum velmi rozbouřil.

„Dneska se zase ukázalo takové to klasické rčení, že poslední krok v play-off bývá nejtěžší. Což se potvrdilo. My jsme byli v první třetině strašně nervózní, odskakovali nám kotouče. Prostě jsme neměli klid na hokejkách a soupeř měl jednu šanci, kterou proměnil. A dostal se do takové pohody. Nás ta inkasovaná branka naopak dostala ještě níže a hlouběji do té nervozity. Od druhé třetiny jsme se zlepšili v pohybu, měli jsme tam velké množství šancí. Spadla nám tam až střela Davida Hrušky. Ale byla tam velká škoda, že jsme následně nevyužili tutové šance. A naopak soupeř využil přesilovou hru, kdy to nastřelil od modré čáry, propadlo to tam a znovu jsme prohrávali. Bylo to takový trochu náhodný gól, ale na to se historie neptá. Do třetí třetiny jsme přeskupili sestavu, proházeli jsme dvě útočné lajny, snažili jsme se to za každou cenu srovnat, což se nám povedlo parádní střelou Tomáše Harkabuse. Ale dneska nám ten nahoře nepřál. Dostali jsme strašně nešťastný gól, zhruba pět minut do konce, kdy se to tam odrazilo v podstatě od mantinelu. Klukům nemůžu vytknout snahu. Dřeli jako koně, ale prostě nám dneska nebylo přáno. Musíme se dobře najíst, vyspat, zítra se vypotit a pojedeme to v pátek ukončit do Dvora,“hodnotí zápas trenér Sokolova Michal Jäger.

K nejaktivnějším hráčům Baníku patřil ve středu Tomáš Rohan, který se sice střelecky neprosadil, ale připsal si na své konto dvě úspěšné asistence. Sokolovský forward pak utkání hodnotil následovně. „Je potřeba pochválit tým Dvora Králové za to jak to odbojovali a odmakali. Ne, že bychom si mysleli, že to sem pojedou odevzdat, ale prohrávali 2:0… v prvním zápase tady obdrželi devět gólů…takže klobouk dolů před nimi. Myslím, že jsme byli celý zápas lepším týmem, měli jsme hromadu šancí, ale bohužel jsme je neproměnili a to nás stálo zápas.“

Baník tak ve Dvoře Králové čeká nelehký úkol a protivník, který větří svou šanci. „Můj názor je, že když každý bude dělat to co má, tak dostaneme maximálně jeden gól a ty dva vždycky nějak dáme.“Velkou osobností středečního zápasu byl brankář Josef Čáp. S tím Tomáš Rohan souhlasí, ale snaží se také najít recept na brankáře Dvora Králové. „Vychytal nás a já myslím, že i včera byl kámen úrazu, že jsme chodili málo do brány. V tom předbrankovém prostoru jsme nebyli, vždy na tu střelu viděl a k tomu měl i trochu štěstí,“ uzavírá krátký rozhovor sokolovský odchovanec s extraligovými zkušenostmi.