15.3. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
1. čtvrtfinále hodnotí Michal Jäger a Petr Račanský

První čtvrtfinále máme za sebou. Dopadlo pro Baník úspěšně, když Sokolov vykročil do série vítězstvím 3:1. Utkání tentokrát hodnotili trenér Michal Jäger a útočník Petr Račanský.

„Byla na nás vidět trošku taková nervozita, abychom to utkání dobře rozehráli. Ujali jsme se v první třetině vedení, kdy se Dráha prosadil střelou přes beka, a díky tomuto parádnímu gólu jsme vedli 1:0. Ale zápas byl pořád otevřený, protože šance měl i soupeř. Kuchta první třetinu výborně odchytal, podržel nás. Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první. Bylo to takové bojovné utkání z obou stran, jak od nás, tak od soupeře. Zvýšili jsme na 2:0, kdy fantasticky sehráli situaci Tomáš Rohan s Tomášem Harkabusem. Škoda jen, že jsme nezvládli hru po oslabení, kdy jsme inkasovali na 2:1. Tam jsme trochu udělali taktickou chybu,“ hodnotí první dvě třetiny sokolovský trenér.

Ve třetí třetině pak soupeř měl více ze hry, Baník se soustředil na obranu a snažil se hrát především zodpovědně. K tomuto se kouč Baníku vyjadřuje následovně: „Třetí třetinu jsme pak odřeli, odfárali, odmakali. Myslím ale, že soupeř těch šancí si tolik nevypracoval. My jsme pak při powerplay sehráli dobře buly, na to jsme se připravovali, dali jsme na 3:1 gólem Davida Hrušky a zápas jsme zvládli. Takže jsme rádi, že jsme první utkání této série vyhráli. Nicméně nás čeká strašně těžké utkání venku, připravíme se na to a v pátek jdeme zase do boje.“

Při dvou vstřelených gólech byl na ledě Petr Račanský, který tentokrát nastoupil po boku Tomáše Rohana a Tomáše Harkabuse. Sokolovský hráč s číslem 7 pak utkání zhodnotil takto: „Myslel jsem si, že takto bude utkání vypadat, že padne málo gólů. Budějovice ve dvou zápasech s Táborem také dostali po jednom gólu, ten třetí už byla přestřelka. Určitě jsme nechtěli soupeře podcenit a ani jsme ho nepodcenili. Myslím si, že podobně budou vypadat všechny ty zápasy a bude to o jednom, dvou gólech. Budou rozhodovat přesilovky a hlavně obětavost. Dle mého názoru, a říkal jsem to i klukům v kabině… I z výhry se dá poučit. Bylo tam plno chyb a myslím si, že je stále na čem pracovat.“