• 0:0, 1:0, 0:0
čtvrtfinále play-off   16.3.2018 - 18.00
VVPVV
Rozhodčí: Mertl, Ondráček - Samuel, Roupec, tresty: 11:12
Vyloučení - 2 min.: 8:9, 5 min.: 1:1, 10 min. (OT): 1:1, do konce utkání (OK): 1:1
Mimořádné tresty: Rytnauer (MB) 10 OT nesp. chování, Lupač (MB) 5+OK hrubost - Kvapil (SOK) 10 OT zásah do hlavy nebo krku, Rulík (SOK) 5+OK hrubost

Brož (Čáp)

Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Kliment, Pelikán, Peroutka, Pucher ml.

Pucher st., Juráň, Matějka, Rytnauer, Krutiš, Lupač, J. Bulín, Salák, P. Bulín

Augustin Žák

Michal Jäger, Lukáš Mensator

O prohře Baníku rozhodl jediný gól

Série s Moravskými Budějovicemi je srovnána. O vítězství soupeře rozhodl jediný gól při přesilovce Baníku. Série se tak za stavu 1:1 stěhuje na západ Čech. Hrát se bude v neděli 18.3.2018 od 17:30 hodin.

Druhé utkání čtvrtfinále zavedlo Baník na místo vůbec nejvzdálenější, kam lze v play-off cestovat, a to do Moravských Budějovic. Po dlouhé cestě nastoupil Baník na ledě místních Žihadel. A hned v úvodu mohl Baník inkasovat, když Pucherovu střelu zastavila tyč. Tentýž hráč putoval v páté minutě na trestnou lavici a Baník ostřeloval domácí branku, bohužel neúspěšně. Podobně pak dopadla druhá přesilová hra při vyloučení Krutiše. Baník byl v první třetině aktivnější, svého soupeře přestřílel, ale situace před bránou Brože gólem neskončili. Nejblíže vstřelené brance byl Trapl ve 20. minutě, avšak Brož skvělým zákrokem podržel svůj tým. První třetina tak skončila remízou 0:0.

Ve druhé třetině již plály emoce na obou stranách. Baník nejprve ubránil dvě vyloučení. Pucher trefil další tyč, jinak na obou stranách opět kralovali oba brankáři. Ve 32. minutě putoval na trestnou lavici v rychlém sledu druhý domácí hráč a Baník měl možnost přesilové hry 5 na 3. Tu ale bohužel nevyužil, naopak, když už byli domácí ve čtyřech, tak zkušený Ladislav Rytnauer využil chyby a vydařenou střelou poslal svůj tým do vedení – 1:0. Chvíli na to hrál ve třech i Baník a také se dokázal ubránit. Ke konci druhé třetiny se již měnil pouze počet vyloučených, ale skóre zůstávalo stejné.

Napínavá byla i poslední třetina. Na ledě se odehrávala velká bitva, Baník se snažil o vyrovnání, ale všechny střely narážely na skvělého Brože. Ve 49. minutě se pak na ledě strhla hromadná mela, po které putovali do kabin domácí Lupač a sokolovský Rulík. Další tresty pak obdrželi budějovický Bulín a baníkovec Zadražil. V následném oslabení se Baník znovu ubránil. Čas ale ubíhal a hosté stále o jeden gól prohrávali. Neujali se ani další střely a domácí gólman i nadále držel čisté konto. Snahu o vyrovnání přibrzdilo další vyloučení na straně Sokolova a gólem neskončila ani závěrečná power-play.

Moravské Budějovice udržely těsné vedení a mohou slavit první vítězství v sérii, i první historickou výhru nad Sokolov. Hráčům Baníku není co vytknout, bohužel dnes ale chybělo střelecké štěstí.

Série je tak 1:1 a další zápas uvidí Sokolov. Hraje se v neděli 18.3.2018 od 17:30 hodin. Věříme, že sokolovský stadion navštíví velký počet fanoušků, protože toto utkání bude nesmírně důležité.

Trenér Michal Jäger:

„Sehráli jsme zde naprosto vyrovnané utkání, ve kterém o osudu rozhodla jediná malá chybička, která skončila gólem. Byl to zápas o jediném momentu a tentokrát štěstí nebylo na naší straně. V první třetině jsme si vytvořili několik šancí, po gólu volala především ta poslední, ale neskórovali jsme a tyhle situace byly vlastně obrazem celého našeho snažení v zápase. Za celý zápas jsme se 4-5 krát ocitli tváří v tvář gólmanovi, ale bohužel ani jednou neuspěli. Kluci po celý zápas bojovali, dřeli jako koně, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Přítomní diváci viděli typické utkání play-off, které bylo plné důrazu, osobních soubojů a došlo také na hromadnou bitku. Zápas to byl parádní, před plným domem, bohužel jsme tentokrát měli smůlu a vracíme se domů s porážkou bez jediného vstřeleného gólu. Tímto bych chtěl poprosit všechny fanoušky Baníku, aby se zmobilizovali a v neděli přišli na zimní stadion. Bude to velmi důležitý zápas, protože kdo ho vyhraje, tomu se bude v příštím zápase v Moravských Budějovicích dýchat daleko lépe. Věřím tedy, že v neděli dorazí na Baník co nejvíce fanoušků a vytvoříme naše černožluté peklo. Vyhlašujeme tedy na neděli mobilizaci fanoušků. Za dnešek nemohu hráčům nic vytknout, tedy až na koncovku…“