19.3. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
3. čtvrtfinále hodnotí Michal Jäger a David Hruška

Baník ve třetím čtvrtfinále své fanoušky nepotěšil. Na domácím ledě prohrál Sokolov s Moravskými Budějovicemi 3:4 po prodloužení. Zápas tentokrát hodnotí trenér Michal Jäger a útočník David Hruška.

„První třetina byla z naší strany hodně dobrá, byla výborná. Dali jsme dva góly, jen byla škoda, že jsme nepřidali ještě třetí gól, protože šance na to byly. Myslím si, že v tu dobu jsme byli lepším mančaftem a vstoupili jsme do utkání dobře. Druhá třetina se nám nepovedla. Nějak nám přestali jít nohy, přestali nám jít i ruce samozřejmě a nebylo to ono. Tam si myslím, že byl lepší soupeř, který srovnal na 2:2. Ve třetí třetině to již bylo hodně vyrovnané a šance byly na obou stranách. Dostali jsme gól na 3:3 a hned vzápětí jsme jeli sami na gólmana a nedali jsme, což nás trochu srazilo. Ale do prodloužení jsme šli s tím, že zkusíme udělat vše pro to, abychom strhli zápas na svou stranu. Měli jsme tam šance, když už přišla střela, tak jsme zlomili hokejku. Prostě nějak nám není přáno. Soupeř se pak v prodloužení k nám dostal podruhé za 6-7 minut a padnul nám tam z toho gól. Z tohohle pohledu si myslím, že to bylo docela nešťastné utkání. Nicméně prohráli jsme bitvu, ale ne válku a všichni uděláme vše pro to, abychom se vrátili do Sokolova,“ hodnotí zápas a k dalšímu utkání již odhodlaně hledí trenér Michal Jäger.

Nejlepším hráčem na straně Baníku byl David Hruška, jenž stejně jako matador soupeře Peter Pucher vstřelil dva góly. Po utkání byl David ze zápasu rozladěn. „Určitě se mi utkání hodnotí těžce, protože jsme prohráli. Ale dali jsme dva rychlé góly a měli jsme si ten zápas pohlídat. Bohužel to ale nebylo v našich silách, protože jsme tam udělali nějaké chyby. To se v hokeji nevyplácí a dostali jsme góly. Dnešní zápas jsme sehráli špatně z taktického hlediska. Zbytečně jsme s nimi chtěli hrát hokej. Oni jsou vyspělí, silní, narostlí hráči a musíme s nimi hrát jednoduchý hokej, nic jiného,“ hodnotí utkání člen klubu ligových střelců.

Ačkoliv soupeř nastoupil ve 13 hráčích do pole, rozdíl ve fyzických silách obou mužstev nebyl znát. S tím sokolovský útočník souhlasí a přidává příčinu. „Je to tak, protože jsme se snažili hrát s nimi hokej někde po rozích. Fyzicky jsou oni zdatní a takový hokej s nimi hrát nemůžeme“, pokračuje David Hruška.

V závěru si pak velezkušený forvard servítky nebere. „Já si myslím, že to není o smůle. Dali jsme gól na 3:2, šla tam další lajna a dostali jsme gól my, což si myslím, že byl kámen úrazu. To se nám nesmí stávat. Je to už poněkolikáté a byla to hrubá chyba, která tento zápas ovlivnila“, uzavírá rozhovor jeden z nejslavnějších odchovanců Baníku.