1.5. 2018 | Klub | Tomáš Bouda
Do Baníku přichází Karel Mlejnek

Baník do svého managementu a realizačního týmu získává výraznou posilu. Z extraligového týmu HC Bílí Tygři Liberec přichází Karel Mlejnek, jenž bude v klubu zastávat roli sportovního manažera a také působit na pozici hlavního trenéra A-týmu.

Odchovanec Sokolova a bývalý prvoligový obránce se tak do Baníku vrací po 15 letech, když v sezoně 2003/2004 ve žlutočerném dresu zápase odehrál 4 zápasy ve druhé lize. Poté tento obránce svoji hráčskou kariéru uzavřel a vydal se na tu trenérskou. A v ní je úspěšný.

Trenérskou kariéru začal tento jednačtyřicetiletý kouč v mládežnických týmech HC Energie Karlovy Vary, kde se postupně propracoval na pozici hlavního kouče juniorského týmu Vlčí smečky, který hrál mezinárodní MHL. Zároveň přišlo i angažmá u reprezentační devatenáctky.

V sezoně 2013/2014 pak Karel Mlejnek debutoval na lavičce extraligového celku Karlových Varů, když dělal asistenta Richardovi Žemličkovi. Po několika kolech se však z Mlejnka stal kouč hlavní. Na lavičce Karlových Varů, ať již jako hlavní trenér nebo asistent Petera Oremuse, vydržel perspektivní kouč až do konce sezony 2015/2016, kdy podceňovaný tým dokázal udržet v extralize.

Kvalit Karla Mlejnka si však všimli v mistrovském Liberci, kde od sezony 2016/2017 začal působit jako asistent jednoho v současnosti z nejžádanějších koučů - Filipa Pešána. V této sezoně Liberec získal prezidentskou trofej a celkově pak vybojoval stříbro. Zkušenosti trenér také získal v Lize mistrů, ve které liberečtí tygři nastupovali. V uplynulé sezoně pak Karel Mlejnek při Pešánovo působení u reprezentační dvacítky odtrénoval v extralize i několik zápasů jako hlavní kouč.

Po sezoně 2017/2018 zvolil Karel Mlejnek návrat do své domoviny a od května nastupuje na pozici hlavního trenéra a zároveň sportovního manažera HC Baník Sokolov. Jedním z úkolů nového manažera bude postupná polo profesionalizace klubu ve sportovním úseku.

Po dohodě nebude v příští sezoně v klubu působit dosavadní trenér A-týmu Michal Jäger. HC Baník Sokolov tímto děkuje Michalovi Jägerovi za jeho služby.

Změna se udála také na místě kustoda týmu, kdy dosavadní útočník A-týmu Roman Kašpar zaujme pozici kustoda, společně s Ivanem Bodákem.

Složení realizačního týmu:

Hlavní trenér: Karel Mlejnek

Asistent trenéra, trenér brankařů: Lukáš Mensator

Vedoucí týmu: Karel Makovec

Lékař: pozice bude obsazena později

Kustodi:Roman Kašpar a Ivan Bodák

A-mužstvo zahájí přípravu v pondělí 7.5.

Rozpis přípravy:

Pondělí: Zimní stadion plocha + Tělocvična ZŠ B.Němcové 17.00 – 19.00 hodin

Úterý: Fittnes Ural 08.00 – 10.00 hodin

Středa: VOLNO

Čtvrtek: Zimní stadion plocha + Tělocvična ZŠ B.Němcové 17.00 – 19.00 hodin

Pátek: Fittnes Ural 08.00 – 10.00 hodin

V brzké době přineseme rozhovor s novým trenérem a sportovním manažerem v jedné osobě.