Karle, do Baníku se vracíte po patnácti letech, když jste v sezoně 2003/2004 nastoupil v dresu Baníku k několika utkáním. Jaké jsou Vaše první pocity?

Abych se přiznal, tak si na předchozí působení už ani nepamatuji (s úsměvem). Angažmá v Baníku neberu jako krok zpátky. Je to návrat, avšak poprvé v roli trenérské a funkcionářské. Pracoval jsem teď pět let v extralize, poslední dva roky v Liberci, ale vrátil jsem se, protože jsem se zkrátka chtěl vrátit blíž k domovu. A samozřejmě velice příjemná pro mě byla možnost spolupracovat a spolupodílet se na dalším rozvíjení HC Baník Sokolov.

Jak jste uvedl, přicházíte ze špičkového extraligového klubu. Jsou prostředí klubu z nejvyšší soutěže a klubu druhé ligy diametrálně odlišné?

Samozřejmě rozdíly jsou. Necítím se ale jako nějaký spasitel klubu. Naopak. Pevně věřím, že věci z extraligových týmů, lze v menší míře aplikovat i tady. Zjistil jsem totiž, že strašně moc závisí na kvalitě lidí, kvalitě spolupracovníků. A já opravdu věřím tomu, že v tomto lidském faktoru budeme kvalitní v rámci celého klubu na všech úrovních.

V Liberci jste byl asistentem Filipa Pešána, který je v současnosti považován za jednoho z nejlepších trenérů u nás. Co Vám tato zkušenost dala?

Využiji tohoto rozhovoru a tímto bych na dálku rád poděkoval za dvouletou spolupráci nejen Filipovi, ale celému libereckému vedení. Setkal jsem se s kvalitními lidmi, kvalitními profesionály a na tuto trenérskou štaci nikdy nezapomenu. Filip Pešán je nejen kvalitní trenér, ale je to především velmi kvalitní člověk. Mohl jsem dva roky dennodenně sledovat, jak pracuje hlavní trenér a sportovní ředitel a toto pozorování bylo velmi inspirativní.

V manažerské pozici budete poprvé. Jaké první kroky byste chtěl v Baníku učinit?

Budu řídit sportovní úsek Baníku. Některé kroky jsme již učinili. Nastavili jsme strukturu v řízení sportovního úseku. Mezi základní body bych uvedl, že jak výkonný výbor, trenérskou radu mládeže, tak i rodiče mládežnických hráčů, ale samotné hráče, které oslovuji pro A-tým, tak všechny seznamuji s naším směrem, kam by se klub měl ubírat. A na čem by klub měl stavět. To je základní bod. Ale nebude to jen o něm. Bude to především o každodenní práci, každodenním šíření. A jak jsem již zmínil, bude to hlavně o lidech ve sportovním úseku, u kterých chci, aby tyto věci šířili a to od hráčů áčka po hráče v celé mládeži. Zde budou hrát extrémně důležitou roli zapálení, energičtí, pracovití trenéři mládežnických kategorií.

Jaké budou priority Vaší práce?

V loňské sezoně zde nastal zásadní posun v práci v klubu. A lidé, kteří zde pracovali, vynaložili spoustu úsilí a vytvořili velmi dobrý základ k tomu, abychom mohli navázat a pokračovat v systémové práci k vybudování stabilního finančně zdravého klubu, který se dobře stará o mládež. Zároveň chceme, aby náš A tým reprezentoval nejen náš klub, ale také město. Chceme být zábavou pro diváky a obyvatele Sokolova a okolí.

Zároveň v Baníku budete působit jako hlavní trenér A-týmu. Na co se fanoušci mohou těšit, ať už směrem ke složení kádru či zlepšení prostředí pro fanoušky?

Co se týče hráčského kádru, nechtěl odkrývat karty. Hráči u nás budou smluvně vázáni až k pokročilejšímu datu než je aktuální začátek května. Jsme ve fázi skládání kádru, jednání s hráči. Co se týče práce s fanoušky, tak si myslím, že v uplynulé sezoně se pro diváky již hodně udělalo. Je jasné, že za rok nelze změnit všechno. I v této oblasti nás čeká spousta další práce, spousta výzev… A strašně rádi bychom pro fanoušky udělali ještě víc, protože fanoušky prostě potřebujeme. Chceme hokej dělat pro lidi, obyvatele Sokolova a okolí. Diváci jsou pro nás extrémně důležití.

Můžete nastínit přípravu A-týmu. Co hráče čeká?

Máme 7.5. sraz a hráči se budou osm týdnů do 29. 6. připravovat 4x týdně. Budeme mít dva tréninky odpolední a dva tréninky ranní. Chceme jít určitou cestou „polo profesionalizace“. Je to ale míněno tak, že poloprofesionální bude režim. Přístup hráčů a koncentrace budou profesionální. Po 3 týdnech volna v červenci nastoupíme 23. 7. k přípravě na ledě na soutěž.

Jak jste uvedl. Hráčský kádr je v jednání. Můžete aspoň nastínit základ týmu? Jak kostra mužstva bude vypadat?

Při skládání kádru se chceme opřít o hráče, kteří jsou místní nebo z regionu. Na druhou stranu si myslím, že není nikdy na škodu, když tam jsou dva-tři hráči odjinud. Je to pro mužstvo zdravé. Tím jsem trochu odpověděl. Konkrétní jména uvedeme, až budou jednání dotažena do konce.

Fanoušky zajímá jak Baník a vyšší soutěž?

Naším střednědobým cílem je vybojovat 1. ligu. Chceme tuto soutěž vybojovat, udržet ji a postupem vytvořit lepší podmínky pro mládež a pro celý sportovní úsek. Ale opakuji, že se jedná o střednědobý cíl. Aktuálně bychom rádi kádr v rámci možností zkvalitnili a nastavili „poloprofesionální“ režim. K střednědobému cíli ale chceme směřovat a všichni dohromady pro to udělat maximum.

Děkuji za rozhovor.

Také děkuji.