7.5. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník zahájil letní přípravu

A-tým HC Baník Sokolov začal přípravu na novou sezonu. K prvnímu tréninku pod vedením Karla Mlejnka se hlásilo přes dvacet hráčů.

Pěkně zostra odstartovala letní příprava hokejistů Baníku. Trenér Karel Mlejnek své svěřence hned napoprvé vůbec nešetřil. Hráči, kteří se sešli ve velmi solidním počtu, však za to také pořádně vzali a první trénink odpracovali naplno.

Na startu letní přípravy z loňského kádru již nebyli Dominik Šmídl, Martin Gombár, Filip Šmejc, Michal Sus a Tomáš Pfister. Chyběli také někteří hráči z Karlových Varů, kteří v Sokolově působili formou střídavých startů a hostování. U některých z nich však není vyloučeno, že se k týmu ještě připojí. Aktivně se již nezapojil ani Roman Kašpar, který se nově stal kustodem týmu. Chyběl i Dominik Hohl, jenž vzhledem ke studijním povinnostem se o místo v týmu popere až v přípravě na ledě.

Naopak na tréninku nechyběla osvědčená brankářská dvojice David Fečo s Petrem Hruškou. Ty bude v přípravě doplňovat mladý Matyáš Pitoňák. Z obránců se do přípravy zapojili Vojtěch Šik, Petr Přindiš, Patrik Michálek, ale i Adam Rulík. Dalšími beky, kteří budou s Baníkem trénovat, jsou Petr Vodička a Ondřej Pajk, tedy mladí hráči, kteří v loňské sezoně působili v karlovarské juniorce, ale shodně si připsali i starty v druholigovém Baníku i v prvoligových Karlových Varech. Dalšími obránci, kteří se s Baníkem připravují, jsou mladí hráči z karlovarské juniorky a Dan Kellner ze staršího dorostu Baníku.

Radost fanouškům zcela jistě udělá účast matadora Davida Hrušky, který by měl v Baníku pokračovat. Z loňského kádru se zapojili i Martin Strunz, Michael Čejka, Pavel Kuběna, Martin Trapl, Petr Račanský, ale také i Tomáš Rohan a Matěj Zadražil, v loňské sezoně kmenoví hráči karlovarské Energie. Staronovou tváří je pak Jakub Vrána, mladý útočník, jenž loni měl slušnou bilanci (15+12) ve východní skupině druhé ligy v Hodoníně a naskočil také do čtyř utkání za prvoligový Vsetín. Dalším hráčem, kterému je místní prostředí známé je osmnáctiletý Jaroslav Vašíček, jenž poslední tři sezony strávil v zámoří. I v útoku se o místa v sestavě poperou také junioři z Karlových Varů a Jiří Nídl ze staršího dorostu Baníku.

Po delší době se ale na úvod přípravy sešel takto velký počet hráčů, což je příslibem do další práce.

K prvnímu tréninku se vyjádřil také hlavní trenér a sportovní manažer Karel Mlejnek:

„S účastí hráčů na první den přípravy jsem velmi spokojen. Co mě těší ještě víc je ale, jak k tomu kluci přistoupili. Do sezony chceme být připraveni, především to však kluci dělají pro sebe. Přistupují k tomu ale naprosto skvěle.“

V současné době pak probíhají ještě další jednání s několika hráči. Je možné, že některé posily se zapojí až do přípravy na ledě. O novinkách v týmu budeme informovat. Karel Mlejnek k tomuto doplňuje:

„Aktuálně jsem se složením kádru spokojen. Do svého ideálu, tam ještě 4-5 okének v sestavě vidím. A jestli to bude připravené pro hráče, které máme předjednané a u kterých visí otazník, nebo jestli se o to poperou kluci, kteří aktuálně tady trénují, to je samozřejmě v tuto chvíli ve hvězdách.“

Kádr pro začátek letní přípravy:

Fečo David
Hruška Petr
Pitoňák Matyáš (HC Baník Sokolov – ml. dorost)

Kellner Dan (HC Baník Sokolov – st. dorost)
Michálek Patrik
Pajk Ondřej (HC Energie K. Vary – A-tým/junioři)
Přibyl Tomáš (HC Energie K. Vary – junioři)
Přindiš Petr
Rulík Adam
Šik Vojtěch
Vápeník Pavel (HC Energie K. Vary – junioři)