9.5. 2018 | A-tým | Zdeněk Plachý | Převzato: Sokolovský
Začátek přípravy pohledem Sokolovského deníku

Pěkně zostra začala letní příprava hokejistů Baníku Sokolov. V 16:30 představení nového kouče, v 16.45 již na multifunkčním hřišti v areálu Baníku začínají hráči druholigového A-týmu polykat první dávky.

„Většina z vás už má něco odehráno, tak se tady nemusíme týden adaptovat,“ vysvětluje svým ovečkám trenér Karel Mlejnek.

Na úvod osm stanovišť, železo v podobě činek, balanční míče, medicinbaly… Hráči rotují po trojicích, každý 16 opakování. „Já už teď po čtyřiceti minutách vím, že zítra nezvednu ruce, lehce jsem se udržoval, ale takhle zase ne,“ poukazuje Tomáš Rohan na obtížnost.

Cvičení trvá prakticky hodinu. Poté je dobojováno.

Špatná zpráva? Dobojováno pouze na tomto poli. Přichází na řadu práce ve dvojicích s medicinbalem, nohy těžknou.

„Zatím je to náročné, je to první trénink, ale máme jasný cíl, tak musíme makat. Doufáme, že po téhle dřině budou mít diváci na co koukat, věříme tomu, co děláme,“ procedí mezi zuby Petr Přindiš. Jede se na plné obrátky. Úskoky do stran, házení vrchem, vše v pohybu, pozadu, s pokrčenýma nohama.

Nepřetržitě dlouhé minuty. Pak vytoužený konec. Na řadu přichází míčové hry, basketbal, fotbal. Protažení.

Po dvou hodinách si bere trenér slovo. „Chci vás všechny pochválit za nasazení.“ Na Sokolov, kde řadu let společná letní příprava úplně chyběla, měl Karel Mlejnek k dispozici nezvykle mnoho hráčů celkem 23, a to se někteří ještě museli omluvit.

Nechyběli staří známí v čele s Davidem Hruškou, ale například také Jakub Vrána nebo Matěj Zadražil. „Pro mě je to v Sokolově vlastně také poprvé. Těžké, těžké,“ soukal ze sebe zkušený Pavel Kuběna.

„A jen pro pořádek, zítra jsou na řadě nohy,“ dodal Mlejnek.

Aktuální kádr HC Baník Sokolov

Brankáři: Fečo David, Hruška Petr, Pitoňák Matyáš (HC Baník Sokolov ml. dorost).

Obránci: Kellner Dan (HC Baník Sokolov st. dorost), Michálek Patrik, Pajk Ondřej (HC Energie K. Vary A-tým / junioři), Přibyl Tomáš (HC Energie K. Vary junioři), Přindiš Petr, Rulík Adam, Šik Vojtěch, Vápeník Pavel (HC Energie K. Vary junioři), Vodička Petr (HC Energie K. Vary A-tým / junioři).

Útočníci: Čejka Michael, Halberštát Jiří (HC Energie K. Vary junioři), Horký Michal (HC Energie K. Vary junioři), Hruška David, Kuběna Pavel, Nídl Jiří (HC Baník Sokolov st. dorost), Račanský Petr, Rohan Tomáš, Strunz Martin, Trapl Martin, Vrána Jakub (SHK Hodonín / VHK Vsetín), Vašíček Jaroslav (Dallas Sniper WSHL USA), Zadražil Matěj.