11.5. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Adam Rulík se na letní přípravu těšil

Po dvouměsíční pauze se poprvé hráči sešli v pondělí 7.5. Ten kdo očekával „rozkoukávací“ trénink, mohl být zklamán. Na hráče hned od začátku čekala pořádná dřina, která by se měla v sezoně projevit. A tak to pojali i samotní hokejisté, kteří se do toho pořádně opřeli. Tentokrát jsme vyzpovídali Romana Kašpara, Vojtu Šika a Adama Rulíka.

Jako již tradičně na začátku letní přípravy nechyběl Roman Kašpar, jenž vždy v tréninku patřil mezi největší dříče. Tentokrát však Roman vše pozoroval s odstupem. Oblíbený Kašpy totiž od nové sezony bude u A-týmu působit jako kustod spolu s Ivanem Bodákem. „Je to trochu změna, když vidím, jak kluci makají a já tu jenom stojím, podotýká směrem k zatím nezvyklé roli Roman Kašpar. „Budu se snažit pomoct aspoň takhle, že klukům udělám pití a podobně. Bude to změna, uvidíme, jak to půjde,“pokračuje dnes již bývalý útočník A-týmu.

„Určitě ruce budou svrbět víc, až kluci půjdou na led,“je si vědom dlouholetý hráč Baníku.

Romanovi letní příprava nikdy nevadila. Sám dobře ví, co hráče čeká. „Bude to velká dřina. Ale kluci mají motivaci, přišel nový trenér, jsou tu ambice se dostat výš. Bude to těžký, ale hráči budou mít poloprofesionální podmínky a budou se moct soustředit na hokej.“

Do přípravy se zapojil i Vojtěch Šik, který je sám kondičním trenérem, takže si je dobře vědom, jak je letní příprava důležitá. „Je to určitě jiné oproti minulým rokům, kdy nás chodilo 5-10 lidí. Scházeli jsme se v malém počtu, bez trenéra, takže je to oživení, povzbuzení a hodnotíme to jen kladně,“vrací se k minulým sezonám bek, jenž v loňské sezoně zaznamenal úctyhodných 38 kanadských bodů.

„Myslím si, že nás trenér velmi dobře připraví. Karel Mlejnek má dlouholeté zkušenosti, teď působil v Liberci, takže přinese i nové věci a rádi se tak přiučíme. Každý hráč bude na sobě pracovat a všichni budeme silní,“ dodává bojovně Vojtěch Šik.

V první den letní přípravy nastoupilo na plochu v krásném areálu Baníku hned 23 hráčů, když někteří se ještě omluvili. I takto velký počet hráčů je pro hráče motivací pracovat naplno. „Počet hráčů je super. Mám z toho dobrý pocit. Je tu i hodně kluků, co se známe z minulého roku. To zdravé jádro zůstalo, přidali se noví, mladé pušky, tak uvidíme, jak budou pracovat. Ale věřím, že z Karlových Varů jsou připraveni velmi dobře,“ hodnotí složení současného kádru obránce, jenž v loňské sezoně nosil na hrudi kapitánské céčko.

Výraznou osobností by v následující sezoně měl být i Adam Rulík. Urostlý obránce jde sezonu od sezony výkonnostně nahoru a navzdory nízkému věku již patří mezi opory týmu.Adam byl jedním z těch, kteří se na letní přípravu vyloženě těšili. „Mé pocity jsou dobré, protože jsem se těšil, až se vrátím do nějakého režimu. A to i přesto, že jsem neměl nějak dlouhou pauzu. Prakticky jsem odpočíval jen 14 dní. I tak jsem se ale opravu těšil, až začne nějaký denní režim. Já to mám prostě rád a nerad funguju ze dne na den. Takže mé pocity jsou jen dobré,“nezapře svoji povahu nekompromisní obránce Baníku.

„Očekávám, že příprava bude kvalitní. A doufám, že budeme všichni připraveni pro ten cíl, co máme,“vyhlíží odhodlaně novou sezonu jednadvacetiletý bek.

Adam Rulík v minulé sezoně střídal dres prvoligových Karlových Varů a dres Baníku. V té následující sezoně by měl vytáhlý obránce, jenž může nastupovat i na postu útočníka, působit především ve žlutočerných barvách. „Myslím, si, že ano, že budu nastupovat v dresu Baníku,“uzavírá rozhovor Adam Rulík, čímž dělá velkou radost sokolovským fanouškům.

Příště přineseme ohlasy Michaela Čejky, Matěje Zadražila a také Davida Hrušky…