11.5. 2018 | Klub | Tomáš Bouda
Baník bude mít i B-tým

Po dlouhých letech bude mít HC Baník Sokolov i svůj B-tým. Konečně tak tato několikaletá myšlenka dostane reálné obrysy. Tým by měl nastupovat v krajské lize.

V sobotu 28. 04. 2018 se na informativní schůzce na zimním stadionu sešel základ hráčů, kteří by měli tvořit jádro nově vzniklého týmu. Za mužstvo by měli nastupovat hráči, kteří se nemohli hokeji již naplno věnovat, ať už ze studijních, pracovních, rodinných či zdravotních důvodů. Objevit by se mělo i několik hráčů, jenž svou kariéru již ukončili a k hokeji se opět vrací. Kádr bude tvořen především kmenovými hráči Baníku, či hokejisty z okolí, kteří v Baníku působili.

Základ týmu budou tvořit mladí hráči, ale vyloučen není ani start některých zkušených hráčů, známých např. z dresu Vřesové. Dále bude tým doplňován o juniory Baníku. Ti by měli získávat cenné zkušenosti v dospělém hokeji. K týmu se mohou rovněž připojit i hráči, kteří se nevejdou do základního kádru A-mužstva, případně hráči, kteří se budou rozehrávat po zranění.

Bude ale také platit, že v případě dobrých výkonů hráče v B-týmu, nebude mít takový hokejista zavřené dveře do A-týmu.

Hrací dny týmu budou dle vytíženosti stadionu. Jakou přesnou podobu bude krajská liga mít, bude známo až později. V současné době jsou přihlášena mužstva HC Baník Sokolov „B“, HC Rebel město Nejdek, HC Stadion Cheb, HC Čerti Ostrov, HC Mariánské Lázně, HC Farmáři Trsěnice.

Základ týmu by měli tvořit tito hráči:

Dominik Šmídl, Jakub Frček – David Prachař, Dominik Beer, Aleš Bodnár – Michal Sus, Marek Dimitrov, Vlastimil Salajka, Rudolf Václav, Filip Hauzr, Jiří Šneberk, Ivan Říha, junioři Baníku a připojit by se měli i další hráči, kteří prošli mládežnickými týmy či A-týmem Baníku.

Další informace budou průběžně zveřejňovány.