14.5. 2018 | Mládež | Redakce
Petr Přindiš na tréninku starších žáků

Zpestřený trénink starších žáků za účasti Petra Přindiše

Dne 10.5. 2018 absolvoval část tréninkové jednotky se staršími žáky řízný bek "A" mužstva HC Baník Sokolov Petr Přindiš.

Markantní rozdíl byl v hokejbalu bez účasti Petra a za jeho účasti, kdy hra byla rychlejší a tvrdší. Především však hráči naprosto změnili své nasazení a chtěli se před svým novým spoluhráčem vytáhnout, nahrát si s ním, či po jeho přihrávce skórovat. Populární „Pes“ poté předvedl chlapcům sérii protahovacích cviků, během tohoto cvičení bylo v hale takové ticho, že by bylo slyšet spadnout na zem hlavičku špendlíku. Kluci se svědomitě snažili plnit předváděné cviky na 100 procent.

Trénink tak pro mladé hokejisty byl velkým přínosem, a jak se později ukázalo, někteří si tak splnili sen, zatrénovali si totiž se svým vzorem.

Po skončení tréninku došlo ke krátkému zhodnocení trojicí hráčů brankářem Oliverem Rollerem, obráncem Jakubem Knapem a útočníkem Adamem Sobotkou.

Jak se vám líbil trénink za účasti Petra Přindiše?

Všichni: „Dobrý, líbilo se nám to“.

V čem byl trénink jiný než obvykle?

Jednohlasná reakce: „Bylo to rychlejší a tvrdší.“
OR doplnil:
„Bylo to lepší než, když s námi hraje trenér.“ (se smíchem)

Chodíte na zápasy "A" mužstva?

OR: „Pravidelně na každý zápas.“
JK: „Občas se zajdeme kouknout.“
AS: „Chodíme.“

Jaký hráč je Váš vzor a proč?

JK: „Jednoznačně Petr Přindiš, je to obránce jako já a hraje tvrdě.“
AS: „David Hruška, protože je to neskutečně gólový střelec.“
OR: (Zamýšlí se) „Jako brankář bych měl říci asi brankáře co? Tak z brankářů David Fečo a z hráčů Petr Přindiš.“

Čeho byste chtěli v hokeji dosáhnout?

AS: „Extraligu za jakýkoliv tým.“
JK: „Minimálně 1. liga (WSM) - nejraději Škoda Plzeň. „
OR: „Minimálně 2. liga v Sokolově.“

A poslední otázka, z čeho máte při letní přípravě největší strach?

Všichni: „Z testů (skákání, běhaní, přesah atd.).“ Strach ovšem není na místě, na pravou míru, jak je to s testy následně upřesnil trenér Petr Neč… (pozn. redakce).

Setkání mladých hokejistů s Petrem Přindišem tak naprosto splnilo účel. Do budoucna tak budou tato setkání pokračovat i u jiných týmů…