Dne 10.5. 2018 absolvoval část tréninkové jednotky se staršími žáky řízný bek "A" mužstva HC Baník Sokolov Petr Přindiš.

Markantní rozdíl byl v hokejbalu bez účasti Petra a za jeho účasti, kdy hra byla rychlejší a tvrdší. Především však hráči naprosto změnili své nasazení a chtěli se před svým novým spoluhráčem vytáhnout, nahrát si s ním, či po jeho přihrávce skórovat. Populární „Pes“ poté předvedl chlapcům sérii protahovacích cviků, během tohoto cvičení bylo v hale takové ticho, že by bylo slyšet spadnout na zem hlavičku špendlíku. Kluci se svědomitě snažili plnit předváděné cviky na 100 procent.

Trénink tak pro mladé hokejisty byl velkým přínosem, a jak se později ukázalo, někteří si tak splnili sen, zatrénovali si totiž se svým vzorem.

Po skončení tréninku došlo ke krátkému zhodnocení trojicí hráčů brankářem Oliverem Rollerem, obráncem Jakubem Knapem a útočníkem Adamem Sobotkou.

Jak se vám líbil trénink za účasti Petra Přindiše?

Všichni: „Dobrý, líbilo se nám to“.

V čem byl trénink jiný než obvykle?

Jednohlasná reakce: „Bylo to rychlejší a tvrdší.“
OR doplnil:
„Bylo to lepší než, když s námi hraje trenér.“ (se smíchem)

Chodíte na zápasy "A" mužstva?

OR: „Pravidelně na každý zápas.“
JK: „Občas se zajdeme kouknout.“
AS: „Chodíme.“

Jaký hráč je Váš vzor a proč?

JK: „Jednoznačně Petr Přindiš, je to obránce jako já a hraje tvrdě.“
AS: „David Hruška, protože je to neskutečně gólový střelec.“
OR: (Zamýšlí se) „Jako brankář bych měl říci asi brankáře co? Tak z brankářů David Fečo a z hráčů Petr Přindiš.“

Čeho byste chtěli v hokeji dosáhnout?

AS: „Extraligu za jakýkoliv tým.“
JK: „Minimálně 1. liga (WSM) - nejraději Škoda Plzeň. „
OR: „Minimálně 2. liga v Sokolově.“

A poslední otázka, z čeho máte při letní přípravě největší strach?

Všichni: „Z testů (skákání, běhaní, přesah atd.).“ Strach ovšem není na místě, na pravou míru, jak je to s testy následně upřesnil trenér Petr Neč… (pozn. redakce).

Setkání mladých hokejistů s Petrem Přindišem tak naprosto splnilo účel. Do budoucna tak budou tato setkání pokračovat i u jiných týmů…