15.5. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
David Hruška: Přípravy mi už nevadí

Na startu letní přípravy nechyběla ani šestice nejproduktivnějších hráčů uplynulé sezony. O své pocity se podělili tři z nich, a to Michael Čejka, Matěj Zadražil a David Hruška, tedy útočníci, na které bude Baník spoléhat i v sezoně nové.

„Tréninky nového trenéra nás asi hodně dobře připraví na novou sezonu, která by mohla být dlouhá a tuto dřinu bychom v ní mohli zúročit,“ hodnotí začátek přípravy Michael Čejka.

V předešlých letech klasickou letní přípravu A-tým neměl, případně se připravoval v malém množství hráčů. Fyzická kondice v závěru sezony tak nemusela být optimální. „Je to tak. V play-off nám chyběla kondice. Moravské Budějovice nás přehráli ve třinácti lidech,“pokračuje mladý útočník.

Suchá příprava nebývá mezi hokejisty příliš oblíbená, ale sokolovský odchovanec to tak nevnímá. „Letní přípravu nemá moc hokejistů rádo. Ale musí se to brát tak, že se to tomu hráči vrátí. Takže já jsem se těšil. Samozřejmě to bude bolet, ale těšil jsem se, až to začne,“ neláme si hlavu odchovanec Baníku, jenž stejně jako jeho otec nosí dres s číslem 15.

Dalším hráčem, který se zapojil do přípravy, je Matěj Zadražil. Tedy hráč, jenž poslední roky suchou absolvoval v Karlových Varech. A právě zde se již s trenérem Karlem Mlejnkem potkal. „ Pan Mlejnek měl vždycky dobrou letní přípravu. My ho v Karlových Varech měli již dříve a myslím, že celá letní příprava půjde dobrým směrem. Doufám, že nás bude chodit hodně a budeme trénovat v co největším počtu,“ hodnotí Matěj Zadražil.

Ze svých zkušeností tak může svým spoluhráčům slíbit dřinu a pot. „Určitě, ale to k tomu patří. Taková je každá letní příprava. Už to není jen o vytrvalosti, ale spíš to jde do rychlosti a do síly,“ naznačuje útočník s extraligovými zkušenostmi.

Že by se hráči museli obávat dlouhých běžeckých tratí, však Matěj Zadražil nepředpokládá. „Běhání nás čeká, ale určitě to nebudou žádné dlouhé tratě. Osobně si myslím, že to bude všechno do půl minuty maximálně, takže žádné dlouhé úseky.“

Matěj Zadražil byl jedním z hráčů, kteří byli až do konce dubna na ledě. S Karlovými Vary totiž bojoval o návrat mezi extraligovou elitu. Je tak pochopitelné, že od trenéra dostal odlišný režim než většina hráčů. „S trenérem jsme se domluvili, že teď pojedu ještě dva týdny individuálně a zpátky k týmu se zapojím 21. května,“ upřesňuje další z řady sokolovských odchovanců, kteří se dostali až do nejvyšší soutěže.

Že se fanoušci Baníku mohou na tvořivého hráče těšit i v následující sezoně, „Dráha“ potvrzuje. „Budu podepisovat tady a tuto sezonu budu působit v Sokolově. S panem Mlejnkem jsme se bavili již dříve a byli jsme dopředu domluveni. Stoprocentní slovo jsem dal ale v pátek před začátkem přípravy. Takže s tím počítám tak nějak dopředu.“

Výraznou osobností na ledě, ale i na úvodních trénincích je David Hruška, nejzkušenější člen kádru, který jde však svým spoluhráčům vzorem. Ani on není typem, který by letní přípravu protrpěl. „Pro mě jsou ty pocity normální. Trénuji celou sezonu, takže mi to rozdílné ani nepřijde. K hokeji to patří. Pro někoho to je nepříjemné, ale jak říkám, patří to k tomu a je to tak správně,“vyjadřuje se k začátku přípravy člen klubu ligových kanonýrů.

Navzdory věku Davidovi Hruškovi tréninky na suchu nedělají problémy. „Právě, že přemlouvat se ani nemusím. Poslední roky to mám už nastavené jinak a přípravy mi už nevadí. Budu se opakovat, trénuji celý rok stejně, takže mi to ani nepřijde.“

„Trenér to má dobře připravené. Má zkušenosti, teď působil v Liberci, takže si myslím, že to dokáže zúročit tady i u nás. Myslím si, že je i velmi dobře, že je tady víc kluků, že nás netrénuje málo. Jsou tu i mladí kluci,“ hodnotí dál David Hruška.

To, že se David objevil na začátku přípravného období v kádru Sokolova, udělalo fanouškům velkou radost. A vše spěje k tomu, že jedna z největších osobností sokolovského hokeje bude bavit zdejší publikum i nadále. „Myslím, že v dresu Baníku určitě nastoupím. Nikdy není nic stoprocentního, ale ta šance, že budu hrát za Sokolov je hodně veliká,“ uzavírá rozhovor zkušený harcovník.