17.5. 2018 | Mládež | Redakce
Junioři dostávají na tréninku pořádně zabrat do těla

Tréninková jednotka juniorů nebyla žádná procházka růžovou zahradou spíše krev, pot a slzy.

Kdo navštívil pondělní trénink juniorky na atletickém oválu poblíž sportovní haly či v posilovně, musela se mu vytanout na mysl tři slova - krev, pot a slzy.

Jedna skupina dostala zabrat v posilovně pod vedením trenéra Jiřího Parkmanna, druhá skupina zatím běžela na atletickém oválu pod vedením Míry Diblíka. Po určeném čase si obě skupiny vyměnily stanoviště.

Trénink juniorů tentokrát navštívil útočník A-týmu Pavel Kuběna, který byl mladým hokejistům ochoten zodpovědět jakýkoliv dotaz.

Na tradiční rozhovor se přihlásila trojice Jaroslav Maloušek, Vojtěch Navrátil a Zdeněk Troch, který již klasicky musel mít něco zvláštního, tentokráte zlomený prst.

Jak by ste hodnotili probíhající letní přípravu?

JM: Tak není to moje první letní s trenérem Parkmannem, člověk ví co ho čeká, známe to, ale i přes vysokou náročnost to dáme.

VN: Souhlasím jak říká Jarda, příprava bude rozhodně dobrá a kvalitní.

ZT: Výborná příprava jako vždy.

Jaké máte individuální plány do budoucna?

JM: Dodělat školu, absolvovat tuto sezónu a pak zkusit studium v USA či v Kanadě případně to skloubit i s hokejem.

VN: Já mám také jasno. Chci dodělat gymnázium a pak následně zkusit studium na VŠ. To je priorita. Pokud to budu do budoucna zvládat, rád bych si zahrál za „B“ tým mužů, kde nejsou tak náročné časové podmínky.

ZT: Mám co nejvyšší cíle, tudíž minimálně se dostat do „A“ týmu Sokolova, případně do NHL. Rád bych dokončil školu a pokud možno zabezpečil rodinu.

A skupinové cíle?

Jednohlasně: Vzhledem k dobré letní suché přípravě počítáme, že opět budeme hrát o co nejvyšší příčky v případné nadstavbě.

Samozřejmě neutekl rozhovoru ani trenér Jiří Parkmann.

Jaká je náplň tvé letní suché přípravy?

Hlavní náplní naší letní přípravy je připravit tým co nejlíp na novou sezónu.

Kolik chodí kluků a jak jsi spokojen s docházkou respektive přístupem?

Průměrně nás chodí 20, maximální počet by byl 24. Spokojenost s docházkou i přístupem je, vidím na hráčích, že se snaží pracovat poctivě a že do tréninku dávají všechno.

Jaké cíle máš na sezónu?

Naším cílem pro nadcházející sezónu je umístit se v horní polovině tabulky a zajistit si tak postup do finálové nástavbové části.

Co říkáš reorganizaci ohledně věkových ročníků?

Vidím to pozitivně. Rozšířením na tři ročníky se zvýši konkurenční prostředí.