22.5. 2018 | Mládež | Redakce
3+4. třídu navštívil na tréninku Vojtěch Šik

Hektický, leč právě o to plnohodnotnější trénink 3+4. třídy navštívil Vojtěch Šik.

Trénink 3+4. třídy za účasti hráče „A“ týmu Vojtěcha Šika.

Před tréninkem této kategorie byl na hřišti za 3. ZŠ pěkný mumraj. Po příchodu trenérů Ing. Luďka Berana, Jana Pfistera a vedoucí družstva pí. Švejdové byla vytvořena dvě družstva. Jedno šlo hrát ven, druhé se jalo hrát florbal do místní tělocvičny.

V tělocvičně není nouze o komické momenty. Jsou určeni dva kapitáni a jejich výběr je doprovázen nesouhlasem některých jedinců. Mezitím trenér Beran staví švédské bedny jako branky.

Hned na začátku vytahuje ze hry jednoho hráče, který má kolem hrdla řetízek. „Neřekli jsme si na začátku přípravy žádné řetízky?“ Hráč pouze potichu odvětí: „Ano“. Trenér Beran s nadsázkou: „Až půjdeš do mladších žáků, tak si pro něj přijď.“

Za krátkou chvíli vedoucí družstva pí. Švejdová pozorným zrakem zjistí, že jeden hráč nemá předepsanou obuv. Hráč je ihned trenérem tázán proč nemá správné boty? Reakce je více než jasná: „Nechal jsem je doma“. A hráč se plynule zapojuje do hry.

Při florbalovém klání je vidět velká snaha a bojovnost. Někdy vázne společná souhra a akce se nevyvede dle představ. Hráči také bojují s údery nevyzpytatelného florbalového míčku. Malý Petr Kukla má modřinu pod okem, další hráč ukazuje šrám na holenní kosti.

Tempo hry nabírá na obrátkách po příchodu Vojtěch Šika, jenž přichází z venku od první party.

Po uplynutí daného času se daná ekipa přesouvá ven zpět za školu, kde na hřišti probíhá hromadné focení.

Čas si pro nás udělal trenér této kategorie Ing. Luděk Beran.

Luďku, na co se soustředíte při letní přípravě?

Hlavně se soustředíme na koordinaci pohybů. U této věkové kategorie hlavně formou her, např: fotbal, florbal, basketbal, vybíjená.

Kolik dětí se zúčastňuje tréninků?

25 - 27, s docházkou jsme velmi spokojeni.

Mluví se také o případně změně herního stylu, v červnu v Karlových Varech proběhne seminář. Zúčastníš se ho?

Ano, vím o tom. Za Baník Sokolov se semináře zúčastním spolu s Petrem Holejšovským.

Díky za rozhovor a do další tvé hokejové práce přeji pevné nervy.