27.5. 2018 | Mládež | Redakce
Údajně lehký pondělní trénink dorostu

Trenér Jiří Mašek nám předvedl jak pod jeho vedením vypadá lehký trénink. Poté co jsme viděli, bychom pod tímto trenérem nechtěli zažít "těžký trénink".

Pondělní pozdní podvečer patřil dorostencům Sokolova. Mladí baníci  se nejprve rozcvičili na ploše v hale zimního stadionu a poté již následoval přesun v rámci areálu Baníku na zadní trávu. Kdyby je čekal fotbal na tomto upravovaném hřišti, bylo by to fajn. Program byl poněkud jiný a to série výběhů do tzv. "kopečků". To už byl mezi dorostenci i Tomáš Rohan, jenž přišel ze své právě skončené tréninkové jednotky.

Velkou morální oporou byl pro kluky vedoucí družstva Jiří Veverka, který si s nimi dal sérii a proti mladým puškám si nevedl vůbec špatně. Někteří atleti se projevili hned během první sérii, ostatní bojovali seč jim síly stačili. Jakmile trenér slyší něco o náročnosti, zasměje se a trochu zavzpomíná " Kluci mi to běhávali také, ale to jsme za sebou ještě tahaly pneumatiky"! Přestávky mezi sériemi byly zpestřeny například formou kliků, skalpovaček shybů atd. Většina hráčů si po skončení těchto běhů do vrchu odfrkla a jelikož zbyl čas, došlo i na oblíbený fotbálek. Jiří Mašek samozřejmě chvíli času věnoval i na naše otázky.

Jirko, jak máte postavenou letní přípravu?

Základ je rozvoj síly a dynamiky, tomu se převážně věnujeme tento měsíc. V červnu zapojíme další činnosti.

Jak jsi spokojený  s přístupem a docházkou?

Kluků máme celkem málo, je to tím, že dost se jich připravuje v jiných klubech a snad je od srpna budeme mít k dispozici. Také je tu určitý počet nemocí a zraněních (ruku si zlomil Sam Ondrejka a rozšířil tak pomyslný lazaret). S přístupem zbývajících kluků jsem zatím spokojen.

A i trojice hráčů Otakar Veverka, Richard Horváth, Václav Pašek přidali své slovo.

Jsi jeden z nejmladších, jak Tě vzali starší kluci mezi sebe?

VP: S většinou kluků jsem se již znal, o to to bylo snažší a mezi sebe mě vzali v pohodě.

Jak hodnotíte probíhající přípravu?

VP: Je to těžké,ale zatím to dávám.
RH a OV: Je to těžké, s čímž jsme počitáli, ale do sezóny na ledě se nám to bude hodit.

Váš hokejový vzor?

VP: Radko Gudas, protože hraje tvrdě.
OT: Já tak nějak vzory nemám. My to máme v rodině (se smíchem). Otakarův otec i strýc jsou v regionu poměrně známá hokejová jména (poznámka redakce).
RH: (chvíli přemýšlí a pak vypálí): Malkin, Voráček, Nečas.

Vaše individuální cíle?

Jednohlasně: Zlepšit své herní individuální schopnosti.

A kolektivní cíl do sezóny?

Jednohlasně: Ještě přesně nevíme naše soupeře a systém soutěže, určitě bychom chtěli dopadnout lépe než loni, pokud možno do první části tabulky. 6. - 8. místo záleží jaký bude počet účastníků a systém soutěže.