Trénink základny byl výborně připraven trenérskou skvadrou ve složení Ilja Bubenščikov, Martin Landa a Bc. Richard Gregor. Po krátkém, ale o to intenzivnějším rozcvičení, se naši nejmladší nadšeně vrhli do tréninkového úsilí společně se svým novým kamarádem. Mezi hráče základny totiž zavítal Matěj Zadražil, útočník ostřílený extraligou.

Při zajímavém cvičení tzv. molekul v ohraničeném prostoru musely děti udělat skupinu danou určitým počtem, který trenér libovolně měnil. Jednou "černý Petr“ vyšel i na samotného Matěje. Následovaly slalomové závody ve štafetách. Největší problém pro trenéry bylo to, že cca 75% dětí chtělo být v družstvu s Matějem Zadražilem, což z logických důvodů samozřejmě nešlo.

Drtivá většina účastníků podávala maximální možný svůj výkon. Štafeta byla zakončena speciálním úkolem a to co nejrychleji donést ústřižky několika kusů fotografie a sestavit z něj puzzle. Což se všem povedlo.

Následoval oblíbený fotbálek, kde také nechyběla snaha a bojovnost a rozhodující branka padla těšně před hvizdem trenéra.

Děti si s trenéry připravily otázky, na které Matěj trpělivě odpovídal. Poté následovalo závěrečné focení.

A my Vám otázky dětí i s odpověďmi Matěje přinášíme.

1. Matěji, jakého úspěchu si ceníš nejvíce ve své dosavadní hokejové kariéře a čeho by si chtěl v hokeji ještě dosáhnout?

Myslím si, že jsem toho úspěchu zatím ještě nedosáhl, prozatím asi účast v ruské MHL a doufám, že ten úspěch ještě přijde, nyní chci pomoci Baníku do 1. ligy.

2. Matěji, na jakého svého trenéra nejraději vzpomínáš a proč?

Dobrých trenérů jsem zažil více, nerad bych na někoho zapomněl. Pokud bych měl někoho jmenovat je to Karel Mlejnek, trénoval mne už v MHL. Ví, co chce, má vše vždy perfektně připravené.

3. Matěji, jaké podle tebe musí mít hokejista charakterové vlastnosti, aby byl platným hráčem týmu? (bylo myšleno ne dovednosti, ale charakterové vlastnosti – cílevědomý, kamarádský, odvážný, smyl pro fair-play)

Na toto se těžko odpovídá. Hráč by měl především přijmout svou jakoukoli roli v týmu. Nemůžeme být všichni stejní, takže se kolikrát hodí i různorodost povah a charakterů.

4. Matěji, kam si se podíval nejdál s hokejem?

Chabarovsku v MHL, 14 hodin letadlem. Je to blízko u hranic s Čínou.

5. Matěji, jaké máš číslo na dresu a proč?

Dříve jsem nosil 12, teď mám 88, líbí se mi.

6. Matěji, máš nějaký hokejový vzor?

Vyloženě nemám, spíše se mi líbí týmy, např. Pittsburgh a Las Vegas v NHL.

7. Matěji, co si dáváš nejraději k jídlu?

Nejraději mám asijskou kuchyni - čínská kuchyně a sushi.

8. Matěji, věnuješ se ve svém volném čase ještě jinému sportu nebo zálibě?

Rád si zahraji fotbal, basketbal, tenis, před tréninkem či zápasem si s klukama zahrajeme pravidelně nohejbal.

9. Matěji, kdyby si chytil zlatou rybku, jaké tři přání by ti měla splnit?

Abych byl zdravý, druhé úspěch s Baníkem a třetí je tajné, aby se splnilo.

10. Matěji, můžeme se s Tebou vyfotit?

Rád, když kluci budou chtít (se smíchem).