6.6. 2018 | Mládež | Redakce
Mezi hokejový potěr zamířil Matěj Zadražil

Velmi pestrý a nabitý trénink nejmenších nadějí HC Baník Sokolov byl ještě více zpestřen účastí Matěje Zadražila, který do kolektivu výborně "zapadl".

Trénink základny byl výborně připraven trenérskou skvadrou ve složení Ilja Bubenščikov, Martin Landa a Bc. Richard Gregor. Po krátkém, ale o to intenzivnějším rozcvičení, se naši nejmladší nadšeně vrhli do tréninkového úsilí společně se svým novým kamarádem. Mezi hráče základny totiž zavítal Matěj Zadražil, útočník ostřílený extraligou.

Při zajímavém cvičení tzv. molekul v ohraničeném prostoru musely děti udělat skupinu danou určitým počtem, který trenér libovolně měnil. Jednou "černý Petr“ vyšel i na samotného Matěje. Následovaly slalomové závody ve štafetách. Největší problém pro trenéry bylo to, že cca 75% dětí chtělo být v družstvu s Matějem Zadražilem, což z logických důvodů samozřejmě nešlo.

Drtivá většina účastníků podávala maximální možný svůj výkon. Štafeta byla zakončena speciálním úkolem a to co nejrychleji donést ústřižky několika kusů fotografie a sestavit z něj puzzle. Což se všem povedlo.

Následoval oblíbený fotbálek, kde také nechyběla snaha a bojovnost a rozhodující branka padla těšně před hvizdem trenéra.

Děti si s trenéry připravily otázky, na které Matěj trpělivě odpovídal. Poté následovalo závěrečné focení.

A my Vám otázky dětí i s odpověďmi Matěje přinášíme.

1. Matěji, jakého úspěchu si ceníš nejvíce ve své dosavadní hokejové kariéře a čeho by si chtěl v hokeji ještě dosáhnout?

Myslím si, že jsem toho úspěchu zatím ještě nedosáhl, prozatím asi účast v ruské MHL a doufám, že ten úspěch ještě přijde, nyní chci pomoci Baníku do 1. ligy.

2. Matěji, na jakého svého trenéra nejraději vzpomínáš a proč?

Dobrých trenérů jsem zažil více, nerad bych na někoho zapomněl. Pokud bych měl někoho jmenovat je to Karel Mlejnek, trénoval mne už v MHL. Ví, co chce, má vše vždy perfektně připravené.

3. Matěji, jaké podle tebe musí mít hokejista charakterové vlastnosti, aby byl platným hráčem týmu? (bylo myšleno ne dovednosti, ale charakterové vlastnosti – cílevědomý, kamarádský, odvážný, smyl pro fair-play)

Na toto se těžko odpovídá. Hráč by měl především přijmout svou jakoukoli roli v týmu. Nemůžeme být všichni stejní, takže se kolikrát hodí i různorodost povah a charakterů.

4. Matěji, kam si se podíval nejdál s hokejem?

Chabarovsku v MHL, 14 hodin letadlem. Je to blízko u hranic s Čínou.

5. Matěji, jaké máš číslo na dresu a proč?

Dříve jsem nosil 12, teď mám 88, líbí se mi.

6. Matěji, máš nějaký hokejový vzor?

Vyloženě nemám, spíše se mi líbí týmy, např. Pittsburgh a Las Vegas v NHL.

7. Matěji, co si dáváš nejraději k jídlu?

Nejraději mám asijskou kuchyni - čínská kuchyně a sushi.

8. Matěji, věnuješ se ve svém volném čase ještě jinému sportu nebo zálibě?

Rád si zahraji fotbal, basketbal, tenis, před tréninkem či zápasem si s klukama zahrajeme pravidelně nohejbal.

9. Matěji, kdyby si chytil zlatou rybku, jaké tři přání by ti měla splnit?

Abych byl zdravý, druhé úspěch s Baníkem a třetí je tajné, aby se splnilo.

10. Matěji, můžeme se s Tebou vyfotit?

Rád, když kluci budou chtít (se smíchem).