1.6. 2018 | Mládež | Redakce
Mladší žáci s Davidem Hruškou také nezaháleli

Obě skupiny mladších žáků si užili přítomnost legendy Davida Hrušky na svém tréninku v prostorách 3. ZŠ.

Početná skupina mladších žáků byla rozdělena na dvě části. První skupina šla absolvovat kruhový trénink do tělocvičny, druhá hrála florbal za dozoru Davida Hrušky. Ten se projevil sice  jako přísný, ale přesný rozhodčí.

Z kluků přýštila velká snaha ukázat se před hráčem "A" týmu, která tak občas vedla k horší přihrávce či spálení gólové šance, která by jindy snad ani spálit nešla. Výborné nasazení však zůstalo všem po celou dobu hraní florbalu. I druhá mladší skupina předvedla několik parádních okamžiků.  I zde se pod "přísným" dohledem několika rodičů vše úplně nepovedlo dle hráčských představ, ale snaha a nasazení bylo to co převládal.

Hra navíc byla postupně  ztížena tím, že celé družstvo na hřišti musí být na útočné polovině, aby branky platila. Po skončení určeného časového limitu se kluci rádi vyfotili na společné fotce s Davidem Hruškou.

Několika otázkam neušel ani trenér mladších žáků a šéftrenér klubu Petr Holejšovský.

Jaká je náplň letní přípravy tvého družstva?

Kategorie mladších žáků má trénink 4x týdně + nedělní trénink , který je dobrovolný a je čistě herní. Během tréninků plně využíváme všechny dostupné sportoviště a  to tělocvičnu na 3. ZŠ. a florbalové hřiště u ní, dále fitness Ural, areál Baníku včetně nové střelnice  a dále pak in-line dráhu v lesoparku Bohemia. Všechny tréninky se snažíme pro kluky nastavit, tak aby je bavili zároveň připravili na novou sézonu.

Jak jsi spokojen s docházkou a přístupem?

Z docházky a přístupu jsem nadšený, na každý trénink je téměř 100% účast a to je pro nás trenéry nejlepší odměna. Chceme v dětech vzbudit nadšení a pokud se budou těšit na další trénink, tak budeme naprosto spokojení.

Jak zvládli přechod do vyšší kategorie loňští čtvrťáci?

Naprosto bez problémů, mezi kluky, kteří byli v MŽ už loňskou sezónu zapadli až nad očekávání dobře. Věříme, že se vytvoří parta, která bude na ledě i mimo něj perfektně fungovat a my trenéři pro to uděláme maximum.

Jak jsi spokojen s průběhem letní přípravy u ostatních mládežnických družstev?

Letní příprava probíhá dle plánu, který jsme si s ostatními trenéry nastavili. Aktuálně v polovině přípravného období jsme s jednotlivými trenérskými týmy vyhodnotili první část přípravy a určili směr do další části. Apelujeme a chceme v trénincích dobrou pozitivní náladu s nadšením a energií od všech trenérů a našich svěřenců.