1.6. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Druhá liga zřejmě změní systém soutěže

Dnešní aktiv druhé ligy přinesl návrh nového modelu soutěže. Nově by se mělo hrát ve 4 skupinách (Západ, Střed, Jih a Východ)

V základní části se 28 mužstev rozdělí do 4 skupin po sedmi týmech. Nejprve se odehraje 12 zápasů ve skupině. Následně se křížem střetnou skupiny Západ se Středem a Jih s Východem. V této části tak mužstva sehrají 14 utkání. Následovat poté bude dalších 12 zápasů ve skupině. Celkem tedy v základní části týmy odehrají 38 zápasů.

Po skončení základní části postoupí z každé skupiny 4 týmy do playoff, které by se mělo hrát taktéž křížem, tzn. Západ spolu se Středem a Jih s Východem.

Nasazení týmů dle skupin:

Západ: Děčín, Řisuty, Kobra Praha,Sokolov, Klatovy, Bílina, Most

Střed: Dvůr Králové, Jablonec, Kolín, Nymburk, Letňany, Vrchlabí, Trutnov

Jih: Tábor, Havlíčkův Brod, Písek, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Moravské Budějovice, David Servis

Východ: Šumperk, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Nový Jičín, Orlová, Opava, Hodonín

Tak jako každý rok však může dojít ke změnám…

Změny také musí ještě odsouhlasit Český svaz ledního hokeje