7.6. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
M. Trapl a P. Michálek: V sobotu bereme jen vítězství

Hráči A-týmu mají za sebou více než polovinu letní přípravy. Hráči trénují naplno a velké úsilí vložili i do čtvrtečního fotbalu, který následoval po dřině v posilovně. Čtvrteční zápas, ve kterém musely nakonec rozhodnout až penalty, byl vlastně i tréninkem na sobotní fotbalový turnaj, který HC Baník Sokolov pořádá na hřišti u 3. ZŠ. A turnaje se zúčastní i Patrik Michálek s Martinem Traplem, které jsme po čtvrtečním tréninku vyzpovídali.

Jak letní příprava probíhá, jak ji hodnotíte?

PM: Příprava zatím probíhá velmi dobře. Řekl bych, že všichni makáme na sto procent. Tréninky mají smysl a děláme přesně to, co trenér po nás chce. Hodně je to i zaměřené do herních činností. Takže to mohu hodnotit jen kladně.

MT: Jak říkal Patrik. Tréninky vypadají velmi dobře. Jsou zaměřeny na výbušnost, výbušnou sílu a je do toho zapojena i hra. Takže za mě je to super. Hrozně moc se to tady zvedlo a jen tak dál.

Jak vám vyhovuje režim, kdy máte tréninky v pondělí večer a hned v úterý ráno? Stejně tak pak ve čtvrtek večer a v pátek ráno?

PM: Myslím si, že to dává smysl hlavně pro ty kluky, kteří jsou pracovně vytíženi. Máme víkend volný, v pondělí je celý den na práci, pak máme trénink, hned ráno trénink a pak celý den volno. Ve středu pak máme také volno a ve čtvrtek trénujeme zase až večer. Takže si myslím, že je to suprově zorganizovaný a výhodné i pracovně vytížené hráče, že stíhají jak tréninkové, tak pracovní povinnosti.

Martine, jak to vyhovuje Tobě, nevadí třeba brzké ranní vstávání v úterý a v pátek?

MT: Vůbec ne, nevadí. Jsme na to zvyklí z mládeže. Takže to byla otázka jednoho týdne a zvykli jsme si. Takže teď už to je v pohodě.

Letní příprava trvá bezmála dva měsíce. Formuje se během toho období i parta?

PM: Určitě ano, poznáváme nové kluky, kteří přišli z juniorky Karlových Varů. Odjinud je vlastně jen Pepa Stříbrný, kterého poznáme až teď na ledě. Takže se během tohoto období poznáme a vidíme, jak kdo pracuje mimo led, jak kdo je třeba zdatný ve fotbale a podobně. Poznáváme se každým tréninkem.

Martine, jak to vidíš ty, jak i hodnotíš velký počet hráčů, kteří trénují?

MT: Ještě nejsme tady ve stoprocentním složení, ale den ode dne je to lepší, kluci se poznávají. Na ledě bychom pak už měli být téměř v konečném složení. Takže dáme tomu čas a myslím, že to bude dobré.

Jak se těšíte na led po letní dřině? Čeká vás teď týden přípravy na ledě…

MT: Na led se těším, na hraní se také těším. Už to prostě chybělo.

PM: Také se těším. Je to takové nevšední, že se v půlce letní přípravy jde na led. Ale je to zpestření. Bude to jiný pohyb, ale zase si čuchneme trochu k hokeji. Takže to určitě přivítám.

V sobotu vás ale ještě čeká turnaj ve fotbale, například proti fanouškům. Jak se těšíte? Měli byste nějaký vzkaz svým protivníkům?

PM: Těším se na to moc. Bude to určitě zajímavé. Doufám, že to všechno dopadne v poklidném duchu, nikdo se nezraní a všichni si to užijeme. Myslím, že to bude parádní akce, jak pro fanoušky, tak pro lidi z hokeje i fotbalu.

MT:Já se na to těším od prvního dne. Jak já, tak Patrik hrajeme takový amatérský fotbal, tak doufáme, že to vyhrajeme. Nic jiného než vítězství nebereme! (s úsměvem).

PM: Přesně!!

Díky za rozhovor