11.6. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Baníkovci zahájili mikrocyklus na ledě

Netradičně již v červnu vyjeli na led hráči Baníku.

Týdenní mikrocyklus v Karlových Varech i s tréninky na ledě zahájil HC Baník Sokolov v pondělí 11. 6. 2018. Na pondělním srazu se hlásilo více než 30 hráčů, kteří trénink na ledě absolvovali ve vysokém tempu.

Žádné rozkoukávání, žádné seznamovaní s výstrojí. Trenér Karel Mlejnek naordinoval svým svěřencům dvacet minut svižného tréninku bez jakýchkoliv prodlev a přestávek. Poté si hráči proti sobě zahráli. Při vysokém počtu hráčů byly dodržovány přesné intervaly střídání a tempo hry bylo vzhledem k letnímu období na poměrně vysoké úrovni.

Kromě hráčů, kteří již s Baníkem několik týdnů trénují, se na ledě již objevil například Josef Stříbrný, ale také hned několik mladíků z chomutovské juniorky či několik hráčů, kteří již mají zkušenosti s druholigovým či prvoligovým hokejem v jiných týmech. U těchto hráčů dochází ke zkoušce či je jejich působení v jednání. Na ledě se ještě nepředstavili všichni hráči, například Adam Rulík není tento týden k dispozici vzhledem ke studijním povinnostem.

Na ploše karlovarské tréninkové haly se občas i přitvrdilo, koneckonců tréninky v tomto mikrocyklu mohou být prvním sítem při úvodní redukci týmu. Jedno však měli všichni hráči společné. Do tréninku dali naprosto vše a to je po úvodní půlhodince v rozcvičovně čekalo ještě 45 minut v posilovně.

V podobném formátu budou hráči pokračovat také v úterý, ve čtvrtek a v pátek. Následně pak na baníkovce čekají závěrečné dva týdny přípravy na suchu.