22. kolo   18.12.2013 - 18.30
VVVPV
Rozhodčí: Orlický - Hynčica, Kilián, tresty: 7:7
Vyloučení - 2 min.: 1:1, 5 min.: 1:1, do konce utkání (OK): 1:1
Mimořádné tresty: Žižka (Klášterec) a Švec (Sokolov) 5min + do konce utkání za hrubost

Štrach "A", Drobný, Kuncl, Mašek, Koblitz, Zicho

Řepík, Freiberg, Neuman, Suk "C", Jáchym, Kalinovič, Paleček, Toman, Schönauer, Váňa, Vlastník, Fencl

Michal Jäger

Baník vyloupil Klášterec a vede ligu!

Ve 22. kole druhé ligy zajížděl Baník do Klášterce, kde se v derby utkal se svým tradičním protivníkem. Po přesvědčivém výkonu putují tři body do Sokolova, hosté na severu Čech zvítězili 5:1.

Baník vstoupil do utkání velmi dobře. Počáteční aktivitu však přerušilo vyloučení Schussera. V přesilové hře ale Klášterec příliš nezahrozil a hosté se v pohodě ubránili. Poté opět začalo dobývání klášterecké svatyně. Velkou šanci měl Kverka, ale v zakončení na Damaška nevyzrál. V 9. minutě byl vyloučen domácí Kuncl a Baník trestal. Hned po vhazování zakombinovali Boušek s Kverkou, přišla přihrávka na volného Dominika Vaňka, jenž pohotovou střelou překonal Damaška – 0:1. Zanedlouho se hosté, a s nimi i početná skupina fanoušků Baníku, radovali znovu. Po pravém křídle našlápl Tomáš Rohan, před bránou přesnou přihrávkou našel Jana Bauera a ten neměl problém se zakončením – 0:2.

V první třetině i nadále Baník pokračoval v aktivní hře, dostával se do dalších náznaků šancí a směrem dozadu poctivě bránil. Do šaten si tak sokolovští hokejisté odnášeli zaslouženě nadějné vedení.

Do druhé třetiny vstoupil Klášterec s elánem a několikrát zahrozil. Ve 28. minutě se také domácí dočkali, když se v přesilové hře trefil Martin Kalinovič – 1:2. Klášterec sice ucítil šanci, ale hosté se nenechali rozhodit a šli i nadále za vítězstvím. Navíc ve 35. minutě Baník využil další přesilovku, když Kverka posunul puk na Dominika Vaňka, jenž trefil odkrytou bránu – 1:3. Ve 39. minutě pak přidali hosté další gól, když u zadního mantinelu zapracoval Boušek, puk se poté dostal k Miroslavovi Hudákovi, který byl sice již za bránou, ale sokolovský útočník ukázal, že má šikovné ruce a zasunul puk za záda Damaška – 1:4. Konec druhé třetiny pak opepřila rozmíška domácího Štracha s o tři hlavy menším Tomášem Rohanem. Oba kohouti tak třetí třetinu zahájili na trestné lavici.

Třetí dějství začal Sokolov přesilovkou a tu znovu využil. Od modré vypálil Adam Schusser a puk se zastavil až v síti – 1:5. Baník tak měl nadějný náskok a na hráčích bylo vidět, že hrají naprosto v pohodě. Další gól mohl přidat v 50. minutě Bauer, jenž v oslabení jel sám na Damaška, ale úspěšnější byl tentokrát domácí brankář.

Baník i ve třetí třetině měl hru naprosto pod kontrolou a mířil za vítězstvím. Několikrát hráči předvedli pěkné kombinace, za což se jim jejich fanoušci odvděčili potleskem. Vzrušení přinesla i další potyčka, od které se trochu překvapivě dostali Štrach s Bauerem (loňští spoluhráči). V poslední minutě se pak na ledě odehrála další menší bitka, do které se zapojili na straně hostí Švec a Schusser. Ale i toto Baník zvládl se ctí, stejně jako celý zápas. Po jednoznačném průběhu utkání si Sokolov veze domů tři body za vítězství 5:1.

Po utkání hráči oslavili vítězství se svými věrnými fanoušky, kteří je do šaten vyprovodili mohutným aplausem a skandováním. Vzhledem k tomu, že Tábor prohrál s Řisuty, dostal se HC Baník Sokolov na první místo v tabulce.

A to musí být tou nejlepší pozvánkou na sobotní (21.12.2013) utkání s Kobrou Praha, které se hraje od 18.00 hodin. Věříme, že v sobotu naplníme stadion a poženeme náš tým za dalším vítězstvím, které by znamenalo, že Baník ukončí rok 2013 na prvním místě. Proti Kobře nás ale čeká velmi těžké utkání.

Úplně poslední utkání se pak sehraje v neděli od 10.00 hodin, kdy A-tým nastoupí proti fanouškům.