Pohl, J. Verbík, R. Verbík, Sem, Kolář

Čurda, Kocman, Jakeš "A", Hrubant, Bárta "A", Slanina, Žáček "C", Stromko, Strnad, Šrámek, Malý, Tuček

Šeba

Baník porazil Kobru a do roku 2014 půjde z 1.místa

Vítězstvím se rozloučili s rokem 2013 hokejisté Baníku. Ve 23. kole druhé hokejové ligy zvítězil Sokolov nad Kobrou Praha 6:3 po třetinách 2:0, 3:1, 1:2. Góly vítězů stříleli Koblasa, T. Rohan, Vaněk, Kverka, M. Rohan a Kubka.

Baník se dostal do šance hned v první minutě, kdy se před bránou zjevil Kverka, avšak neuspěl. Na druhé straně měli hosté výhodu přesilové hry, v níž Baník zachraňoval Habal svým výborným zákrokem. Postupně Baník přebíral otěže zápasu a v 10. minutě se již dočkal vstřeleného gólu. V přesilové hře Tomáš Rohan našel Petra Koblasu, jenž prostřelil Moučku – 1:0. V čase 12:00 bylo na solidně zaplněném stadionu ještě veseleji. Druhá útočná formace pěkně zakombinovala a na konci akce celého útoku byl Tomáš Rohan- 2:0. Do konce první třetiny si Baník vypracoval ještě další příležitosti, například Vaňkem, Kverkou, Bouškem nebo Bauerem, ale skóre se v prvním dějství již neměnilo.

Do druhé třetiny vstoupil Sokolov velmi dobře. Již po dvaceti vteřinách vyzval Kverka ke skórování Dominika Vaňka, jenž se nemýlil – 3:0. Na konci 22. minuty byl vyloučen domácí Parýzek a Kobra přesilovku využila. Jakub Kolář totiž nastřelil Račanského do nohou, od kterých se puk odrazil a překonal Habala – 1:3. Baník měl ale tříbrankové vedení brzy zpět. Vaněk pěknou přihrávkou prostrčil na Jaromíra Kverku, jenž blafákem překonal Moučku počtvrté – 4:1.

Po čtvrtém gólu vystřídal Moučku jeho kolega Malík. A i ten musel čelit velkému počtu střel. Čisté konto vydrželo Malíkovi do 35. minuty. To si odražený puk našel Martin Rohan a napálil ho do sítě – 5:1. V závěru druhé třetiny hrál Baník ještě dvě přesilovky, ale již další gól nepřidal.

Na začátku třetí třetiny hrála Kobra přesilovku, ale ta zůstala nevyužita. Ve 45. minutě již hosté Habala překonali, ale gól nebyl uznán pro kopnutí puku. Zanedlouho již ale hosté snížili, když se prosadil produktivní Jiří Jakeš – 5:2. Za půl minuty to ale bylo opět o čtyři góly, když přesilovku využil Branislav Kubka, jenž tak zaznamenal první gól za Baník. Přesilovku využila však o chvíli později i Kobra, když úspěšným střelcem byl opět Jiří Jakeš.

Poté mohl Baník přidat další gól, když měl výhodu přesilové hry 5 na 3, ale ta se příliš nepovedla. Závěr utkání se již dohrával a skóre se dále neměnilo. Baník si připsal další tři body za vítězství 6:3.

Výhrou Sokolov potvrdil první příčku v tabulce, ze které vstoupí do roku 2014. Další mistrovské utkání hraje Baník v sobotu 4.1.2014 na ledě silného Žďáru nad Sázavou. Doma hrají sokolovští hokejisté až ve středu 8.1.2014 proti týmu Řisut.

Baník se však ještě jednou představí na domácím ledě. A to již zítra, v neděli 22.12.2013, kdy hokejisté nastoupí proti fanouškům. Na utkání jste srdečně zváni.